Kimyasal Dökülen Bir Öğrenciyi Kurtardılar


Tarih: 06-03-2018 15:59 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3202 Defa Görüntülendi

Kimyasal Dökülen Bir Öğrenciyi Kurtardılar

Üzerine Kimyasal Dökülen Bir Öğrenciye Müdahale Ederek Okul Dışına Çıkarttılar
Çankırı TOBB Lisesi’nde 1-7 Mart Deprem Haftası etkinlikleri çerçevesinde; deprem, yangın, KBRN ve tahliye konularında , Çankırı AFAD, Çankırı İtfaiyesi, 112 Acil Yardım, UMKE ve Çankırı Emniyet Müdürlüğü’nün katılımlarıyla tatbikat düzenlendi.

Düzenlenen tatbikata Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ, Vali Yardımcıları ve Çankırı kamu kurumları il müdürleri katıldı.

Tatbikatta senaryo gereği Çankırı da meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem sonrasında TOBB lisesinden gelen ihbar üzerine emniyet , AFAD , itfaiye ,112 ve UMKE ekipleri olay mahalline intikal etti.

Gerçekleştirilen tatbikatta KBRN ekibi, okulun laboratuarında üzerine kimyasal dökülen bir öğrenciye müdahale ederek okul dışına güvenli bir şekilde çıkarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Sonrasında okulun 3. Katında mahsur kalan ve yaralı halde bulunan bir öğrenci Arama Kurtarma Dağcılık ekibi tarafından halatla indirme yöntemiyle başarılı bir şekilde bina dışına çıkartılıp sağlık ekiplerine teslim edildi.

Tatbikat İtfaiye ekiplerinin senaryo gereği okulda çıkan bir yangını söndürmesiyle sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com