Etkili İletişim ve Liderlik Semineri


Tarih: 06-03-2018 13:58 universite Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 755 Defa Görüntülendi


Etkili İletişim ve Liderlik Semineri


Karatekin Üniversitesinde Etkili İletişim Ve Liderlik Semineri Verildi


ÇAKÜ Bankacılık ve Finans Topluluğu tarafından düzenlenen Etkili İletişim ve Liderlik Eğitim semineri 2 Mart 2018 Cuma günü Uluyazı Kampüsü Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç ve ÇAKÜ Genel Sekreteri Ali Sarıca, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı seminerde eğitimci olarak ise Uluslararası Vizyon Gençlik Derneği Genel Başkanı Eğitimci yazar Rahim Türk yer aldı.

Bankacılık ve Finans Topluluğu Başkanı Ömercan Emre ve Belediye Başkanı İrfan Dinç seminerde kısa birer açılış konuşmaları yaptılar.

Başkan Dinç Belediye olarak her zaman üniversite gençliğinin yanında olduklarını ifade ederek, ”Bizim her zaman söylediğimiz bir şey var “Nitelikli insan yetiştirmek önceliğimizdir.” Bunun için her zaman geleceğimiz olan geleceğin lideri olacak olan sizlerin yanındayız. Büyük Türkiye'yi, güçlü Türkiye'yi inşa etmek için gençlerimize her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Çünkü gençler siz sadece bugünümüzün değil, geleceğimizin de teminatısınız. 2023’e sizinle yürüyeceğiz, 2053’e sizinle yürüyeceğiz, 2071’e sizinle yürüyeceğiz Gençlerimiz bu heyecanla, bu sevgiyle, bu coşkuyla, bu enerjiye sahip çıktıkları sürece Allah'ın izniyle kimse bu ülkeye, bu millete diz çöktüremez.” dedi.
Hayal kurmanın önemini vurgulayarak seminerine başlayan Araştırmacı Yazar Rahim Türk, bir insanın hayal gücü ile yapabileceklerinin doğru orantılı olduğunu söyledi. “Figüran olmayın, hayatınıza yön verin.” diyen Türk, “Hayaliniz ne kadar büyükse, o kadar büyüksünüz.” dedi.
 “Lider olunur mu, doğulur mu?” sorusunu katılımcılara soran Türk, liderliğin daha çok öğrenilebilen bir sanat olduğunu söyledi. Türk, karşısındaki insanları etkileyebilen, yani “belagat” sanatını iyi kullanabilen insanların başarılı bir lider olabileceğini belirtti.
Rahim Türk, “Karizmanız kıyafetinizle başlar ancak konuşmanızla, duruşunuz ve hayat görüşünüzle bir bütündür. Eğer saygı görmek istiyorsanız özel hayatınıza, giyiminize, kişisel temizliğinize önem gösterin. Hayat görüşünüz net olsun, eğer sürekli değişkenlik gösteren bir hayat felsefeniz varsa saygı görmeniz pek mümkün olmaz.” dedi. “İnsanlara samimi yaklaşırsanız samimiyet bulursunuz.” diyen Türk, “Neticede yalancının mumu yatsıya kadar yanar bu yüzden ne söylediğinizi hatırlamak zorunda kalmak istemiyorsanız hep doğru ve samimi konuşun. Yaptığınız işi severek ve dürüstçe yapın, toplumdaki yeriniz sağlam ve güvenilir olur.” şeklinde konuştu.

Ekip çalışmasını yapamayan insanların lider olamayacağını söyleyen Rahim Türk, “Bu yüzden eğer böyle bir açığınız varsa hemen kapatın. Ekip arkadaşlarınızı kıskanmayın çünkü ekip arkadaşınızın başarısı sizin başarınızdır. Hata yaptığınızda kabul edip, özür dileme erdemini gösterin çünkü bir süre sonra özür dilemek size ağır geleceği için hata yapmamaya özen gösterirsiniz.” Dedi

Gençlere kibirli olmamalarını tavsiye eden Rahim Türk, “Bulunduğunuz makamı kendinizin sanmayın, kibir yapmayın. Sürekli hedef güncelleyin hep daha yukarıyı hedefleyin, başarıya aç olun ancak bununla birlikte kibir sahibi olmayın, alçak gönüllü ve içten davranın. Kaybetseniz de kazansanız da şükretmeyi bilin ve hayattan gereken dersleri çıkarın.” ifadelerini kullandı.

Seminerin sonunda katılımcılara katılım sertifikaları verilirken ayrıca Rahim Türk öğrenciler için kitaplarını da imzaladı.


 

 


Etiketler:

Etkili İletişim ve Liderlik Semineri


İlimiz İçin Bakanları Tek Tek Gezdi
Bakanları Tek Tek Gezdi

Dünyanın En Güzel İnsanlarını Böyle Mutlu Etti
Rektör Hasan Ayrancı En Güzel Gönülleri Feht Etti. En Güzel İnsanları Mutlu Etti

Hasan Ayrancı Bayram Mesajı
Rektör Hasan Ayrancı Ramazan Bayramı Mesajı

Dil Öğrenme Yaz Kursları Başlıyor
Dil Öğrenme Yaz Kursları Başlıyor

Miniklere Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi
Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Miniklere Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi

Rektörün Övgüsüne Duyarsız Kalmadılar
Rektör Hasan Ayrancı’nın Övgüsüne Öğrenciler Duyarsız Kalmadılar

Rektör Hasan Ayrancı Öğrenci Evinde İftar Yaptı
Karatekin Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı, Öğrenci Evinde İftar Yaptı

ÇAKÜ Sporcularından 3 Yeni Madalya
Karatekin Üniversitesi Sporcularından 3 Yeni Madalya

İftar Yemeğinde Sertifikalarını Aldılar
Cibutili Öğrenciler İftar Yemeğinde Sertifikalarını Aldılar

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

ÇANKIRI
Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ