Çorbada Bizimde Tuzumuz Olsun


Tarih: 05-03-2018 15:41 Genel Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1193 Defa Görüntülendi

Çorbada Bizimde Tuzumuz Olsun

Yaranlar Sınırda Askerimize Moral Verdi

Çorbada Bizimde Tuzumuz Olsun

Çankırı Yaranları Çorbanızda Bizimde Tuzumuz Olsun Diyerek Afrin Operasyonunda Bulunan Askerlerimize Sınır Bölgesinde Moral Ziyaretinde Bulundular.

Çankırı Yaranları Afrin Operasyonuna moral ve manevi destek olmak için Çankırı’dan yüzlerce Çankırılının uğurlamasının ardın sabah saatlerinde Kilis iline giderek Kilis Cumhuriyet Meydanından başlayarak Çankırı da olduğu gibi bir kortej yürüyüşü yaptılar. Hep birlikte Çorum İskilip ilçe belediyesinin askerlerimiz için hazırladığı meşhur İskilip dolması ikram ettiği yere gidip yerel ve ulusal basınla görüşüp daha sonra Kilis Gülbaba Askeri Sınır Birliğini ziyaret edilerek Çankırı’dan götürülen hediyelerin birazını takdim etiller yaranlar moral desteği olmaya geldiklerini ve tüm Çankırı’nın selamlarımı ilettiler. Hatay Hassa Sınır Karakoluna gidilerek burada Çankırı Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Çocuk Akademisinin mektup ve şiirlerini Çankırı Belediye başkanının Kuran-ı Kerim ve bayrak emanetini teslim ettiler. Baloğlu pastanesinin gönderdiği baklavaları ve Helvacıoğlu’nun gönderdiği yaran taş helvalarını dağıttılar. Yaran Meclisi Oğuz Boyları Yaran Derneği ve hazurun ekibinin gönderdiği çorbanızda bizimde tuzumun olsun diyerek Çankırı’nın Tuzunu birliğe teslim ettiler. Çeşitli TV kanalları ile yayına katılan Çankırılı Yaranlar Çankırı halkının dua ve selamlarını ilettiler. Askerlerimizle kucaklaştıktan sonra Cezayir Ağıtında olduğu gibi ayrılık vakti diyerek Çankırı’ya döndüler.
Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com