Öğrenciler TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor


Tarih: 05-03-2018 13:24 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 657 Defa Görüntülendi


Öğrenciler TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor

Ortaöğretim Öğrencileri TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor


Çankırı ortaöğretim okullarından belirlenen öğrencilere İngilizce konuşma becerilerinin artırmasını sağlamak üzere İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından “TOUCH ENGLISH” isimli bir proje hazırlandı.

Projenin temel amaçları; yabancı dil öğrenimi sürecinde dilbilgisi ve temel beceriler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma aşamalarında şüphesiz ki en çok zorlanılan aşama olan konuşma aşamasına bir çözüm üretmek, dili öğrenme ve pekiştirme sürecinde konuşma pratiği yapmak, bir yabancıyla İngilizce konuşmak ya da İngilizce konuşma grupları arasında yer alabilmek, öğrencilerin öğrendikleri bilgilerin kalıcı olması ve konuşma seviyesine getirilebilmesi için ilimizde eksikliği çokça hissedilen İngilizce konuşulan sosyal, kültürel ortamlar oluşturmaktır.

Belirlenen hedeflere ulaşmak için gönüllü öğretmenlerden oluşan proje ekibi çalışmalara başladı. Merkez ilçede bulunan liselerden gönüllü öğrenciler seçildi. İngilizce öğretmenleri ve öğrencilerin katıldığı proje bilgilendirme toplantısıyla proje faaliyetleri başladı. İlk proje toplantısı Hazım Dağlı Ortaokulunda oluşturulan yabancı dil sınıfında; proje koordinasyon ekibi, İngilizce öğretmenleri ve Çankırı Karatekin Üniversitesi İngilizce okutmanı Celeste Hiliary SIMON’un katılımıyla yapıldı.

Projenin dikkat çeken farklı etkinlikleri şu şekilde; mart ayı içinde İnternet güvenliği-sosyal medya kullanımı konulu tartışma-münazara, konuşma oyunları, nisan ayı içerisinde şehir merkezinde gerçekleştirilecek olan ve ilimizde ilk olacak İngilizce “oryantring” çalışması ve Mayıs ayı içerisinde planlanan İstanbul gezisidir.

Proje yürütme kurulu koordinatörü Çankırı Lisesi Müdür Yardımcısı Bekir SOMUNCU,  “Ekip olarak bu güzel projenin içinde olmaktan mutluyuz. Etkinlikler sırasında öğrencilerin dil seviyelerinin iyi olduğunu, verilen yabancı dil eğitiminin yeterli olduğunu, uygun ortam oluşturulduğunda öğrencilerin edindikleri bilgileri kullanabildiklerini gördük. Yapılan çalışmalarda olumlu dönütler alıyoruz. Özellikle Nisan ayı içerisinde yapacağımız İngilizce “oryantring” etkinliği daha önce yapılmamış özgün bir uygulamadır. Bu anlamda ilk olacağı için heyecanlıyız.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, “İngilizce dersinde konuşmadan kaynaklı bazı sorunların olduğu bir gerçektir. Bu sorunları çözmek, öğrencilerin İngilizce dersini sevmeleri, öğrencilerimize İngilizce konuşabilecekleri ortamlar oluşturmak adına böyle bir proje hazırlanmıştır. Uygulanmaya başlanan projeye öğrencilerin ilgisi ve katılımı yüksektir. Projeye katkı sağlayan bütün meslektaşlarıma teşekkür ederken İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak böyle faaliyetlere devam ederek bütün derslerde başarıyı arttırmayı hedefliyoruz.” dedi.


 

 

 

 

 


Etiketler:

Öğrenciler TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor

Ana Sayfa


Evi Sınıf Yaptık - - Evi Sınıf Yaptık
Çankırı’da Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

İmam Hatipliler Değerlerine Sahip Çıkıyor - - İmam Hatipliler Değerlerine Sahip Çıkıyor
İmam Hatipli Öğrenciler Değerlerine Sahip Çıkıyor

Hayaller Hayat Buluyor - - Hayaller Hayat Buluyor
Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar. Hayaller Hayat Buluyor, Bir Çizgi De Sen At

Çankırı’nın Öğretmeni Ankara’da Sunum Yaptı - - Çankırı’nın Öğretmeni Ankara’da Sunum Yaptı
Ulusal Eğitim Araştırmaları Öğretmenler Sempozyumu Ankara’da Yapıldı

Fen Lisesinde Kadınlar Günü Kutlandı - - Fen Lisesinde Kadınlar Günü Kutlandı
TOBB Fen Lisesinde, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bayanlara etkinlik düzenlendi

Çocuklar Oyuncaklarını Sergiledi - - Çocuklar Oyuncaklarını Sergiledi
Çocuklarının sergilenen oyuncakları diğer illerde de sergilenecek

Evi Sınıf Yaptıklar - - Evi Sınıf Yaptıklar
Evi Sınıf Yaptılar. Akranları İle Buluştu

Gazi Mesleki Lisesinde Dua Programı Yapıldı - - Gazi Mesleki Lisesinde Dua Programı Yapıldı
Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Şehitlerimize Vefa ve Afrin’e Dua Programı Yapıldı

Fen Lisesinden Türkmenlere Yardım Eli - - Fen Lisesinden Türkmenlere Yardım Eli
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesinden Türkmen Kardeşlerine Yardım Eli Uzandı

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


ilceler
  ÇANKIRI
.

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans Haber 18 Sitesi © 2018