Öğrenciler TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor


Tarih: 05-03-2018 13:24 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 798 Defa Görüntülendi


Öğrenciler TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor


Ortaöğretim Öğrencileri TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor


Çankırı ortaöğretim okullarından belirlenen öğrencilere İngilizce konuşma becerilerinin artırmasını sağlamak üzere İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından “TOUCH ENGLISH” isimli bir proje hazırlandı.

Projenin temel amaçları; yabancı dil öğrenimi sürecinde dilbilgisi ve temel beceriler olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma aşamalarında şüphesiz ki en çok zorlanılan aşama olan konuşma aşamasına bir çözüm üretmek, dili öğrenme ve pekiştirme sürecinde konuşma pratiği yapmak, bir yabancıyla İngilizce konuşmak ya da İngilizce konuşma grupları arasında yer alabilmek, öğrencilerin öğrendikleri bilgilerin kalıcı olması ve konuşma seviyesine getirilebilmesi için ilimizde eksikliği çokça hissedilen İngilizce konuşulan sosyal, kültürel ortamlar oluşturmaktır.

Belirlenen hedeflere ulaşmak için gönüllü öğretmenlerden oluşan proje ekibi çalışmalara başladı. Merkez ilçede bulunan liselerden gönüllü öğrenciler seçildi. İngilizce öğretmenleri ve öğrencilerin katıldığı proje bilgilendirme toplantısıyla proje faaliyetleri başladı. İlk proje toplantısı Hazım Dağlı Ortaokulunda oluşturulan yabancı dil sınıfında; proje koordinasyon ekibi, İngilizce öğretmenleri ve Çankırı Karatekin Üniversitesi İngilizce okutmanı Celeste Hiliary SIMON’un katılımıyla yapıldı.

Projenin dikkat çeken farklı etkinlikleri şu şekilde; mart ayı içinde İnternet güvenliği-sosyal medya kullanımı konulu tartışma-münazara, konuşma oyunları, nisan ayı içerisinde şehir merkezinde gerçekleştirilecek olan ve ilimizde ilk olacak İngilizce “oryantring” çalışması ve Mayıs ayı içerisinde planlanan İstanbul gezisidir.

Proje yürütme kurulu koordinatörü Çankırı Lisesi Müdür Yardımcısı Bekir SOMUNCU,  “Ekip olarak bu güzel projenin içinde olmaktan mutluyuz. Etkinlikler sırasında öğrencilerin dil seviyelerinin iyi olduğunu, verilen yabancı dil eğitiminin yeterli olduğunu, uygun ortam oluşturulduğunda öğrencilerin edindikleri bilgileri kullanabildiklerini gördük. Yapılan çalışmalarda olumlu dönütler alıyoruz. Özellikle Nisan ayı içerisinde yapacağımız İngilizce “oryantring” etkinliği daha önce yapılmamış özgün bir uygulamadır. Bu anlamda ilk olacağı için heyecanlıyız.” dedi.

İl Millî Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, “İngilizce dersinde konuşmadan kaynaklı bazı sorunların olduğu bir gerçektir. Bu sorunları çözmek, öğrencilerin İngilizce dersini sevmeleri, öğrencilerimize İngilizce konuşabilecekleri ortamlar oluşturmak adına böyle bir proje hazırlanmıştır. Uygulanmaya başlanan projeye öğrencilerin ilgisi ve katılımı yüksektir. Projeye katkı sağlayan bütün meslektaşlarıma teşekkür ederken İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak böyle faaliyetlere devam ederek bütün derslerde başarıyı arttırmayı hedefliyoruz.” dedi.


 

 

 

 

 


Etiketler:

Öğrenciler TOUCH ENGLISH’e Hazırlanıyor


Mesleki Çalışma Programları Devam Ediyor
İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlülüğ Haziran 2018 dönemi mesleki çalışma programı oluşturdu.

Tüm Okulları laboratuar İle Buluşturmak İstiyoruz
Laboratuvar ihtiyaçları ve mevcut laboratuvarlarındaki eksiklerin giderilmesi çalışmaları başladı

İlk Defa Karne Aldı. Çok Heyecanlandı
Karne Programına Ailece Eğitimci Olan Siyasetçi Mustafa Potukoğlu’da katıldı

Kudüse Mektup Yarışması Düzenlendi
Kudüs e Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Güzel Sanatlara Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak
Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’ne Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak

İftar Sonrası Yaş Pasta Kestiler
Minikler Aileleri İle İftar Yaptılar. Yaş Pasta Kestiler

Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ün Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı

İlimiz Sanat Merkezi Avrupa Yolunda
Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Avrupa Yolunda

Gazi Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006
Gazi Anadolu Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi gerçekleştirildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

ÇANKIRI
Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ