Yaranlar Afrin İçin Hatay’a Bayrak Götürüyor


Tarih: 02-03-2018 22:49 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 4315 Defa Görüntülendi

Yaranlar Afrin İçin Hatay’a Bayrak Götürüyor

Afrin''e gönderilmek üzere Hatay’a Bayrak Ve Kur'an-ı Kerim Götürüyorlar
Zeytin Dalı harekatı kapsamında Arin’deki askerlerimize ve harekata tam destek veren Çankırılılar Afrine gönderilmek üzere Hatay’a Bayrak ve Kuranı Kerim  kendileri götürüyorlar.

Yaranlar Hatay’a hareketleri öncesi Şehir Merkezinde Kucaklama taşında mevkiinde kendilerini uğurlamaya gelen vatandaşlar ile birlikte  bulvar güzergahından sloganlarla belediye meydanına yürüdüler..

Belediye Meydanında  Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç ve Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş konuşma yaptılar.

Konuşmalar sonrasında Afrin’e gönderilmek üzere Vali Aktaş, Kuran’ı Kerim’i , Başkan Dinç’de Türk Bayrağını  Ahi Yaran Meclisi Gençlik Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanlığına Ahmet Absarılıoğlu teslim ettiler.

Ayrıca Çankırı Belediye Çocuk Meclisi adına Emir Karatekin de çocukların yazdıkları özel mektupları Mehmetçiğe teslim edilmek üzere Absarılıoğlu’na teslim etti.

Uğurlamada bunlar yaşanırken yaranları uğurlamaya gelen küçük Yusuf Emre’nin konuşması Türk Milletinin 7 den 77 e Mehmetçiğin yanında olduğunu ifade eden en güzel sözler oldu..

Yapılan Konuşmalarda:

Zaman: 00:42- 01:02
Belediye Başkanı İrfan Dinç” Mehmetçik vatanı savunmak için ülkesini savunmak için değerlerine vatanının birliğine bütünlüğüne ülkesine göz diken tehdidi olduğu yerde yok etmek için var olduğuna göre. Tabii ki yaranda her şeyi ile beraber Mehmetçiğinin yanında olacak.

Zaman:01:03- ,02:10
Çankırı Valisi Hamdi Bilge Akta” Afrin harekatı başladıktan sonra 7’den 77 ye heyecan var.herkes bu kutlu yürüyüşe bir adım atmak bunun bir barçası olmak istiyor. Bunu 80 milyon için söylüyorum . Hadi bunun 10 bilyonunu saymayalım. 70 milyonu onlarda ne yapabilirse onu yapmak istiyor. Hat daha “bizde gidelim.” Diyorlar. Eminin büyük çoğunluk bunu samimi duygular ile söylüyor.
Bakın bugün Çankırı’nın sembolü olan yaranımız yaranlarımız moral desteği için buradan oraya gidecekler. Güzel bir destek. Herkes üzerine düşeni yapmak istiyor. Ben bunun için yaranlarımıza, bu Afrin harekatı dolayısı ile  buna gönül veren buna katkı sağlamak isteyen her kese  manevi destekler olmak üzere bütün destek veren insanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Allah hepsinden razı olsun.
Yaranlarımızı da kucaklıyorum. Gitsinler orada  Çankırımızı güzelce temsil etsinler. Sevgilerimizi muhabbetlerimizi götürsünler. Onlarla birlikte olduğumuzu ifade etsinler. Hepsini  sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Allah’a emanet olun” dedi

Zaman:02:52-,3:24
Dernek Başkanı Ahmet Absarılıoğlu” Afrin ne zaman alınır ise Çankırı adını bu bayrak oraya dikilsin diye. Ve bundan sonrada buraya düşman ayağı değmesin, kimse burayı rahatsız etmesin.
Kuran’ı Kerim’in emirleri ile orada hüküm sürülsün diye kutsal emanetlerimizi sizler adına oraya götürüyor, sizlerin selam ve sevgilerinizi de oraya götürüyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Allah ordumuzu muzaffer eğlesin. Hepinize allahaısmarladık diyoruz. Hoşça kalın”
 
Zaman :03:49- 04:00
Hatay’a giden yaran Murat” Askerimize destek olmak için oraya gidiyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Biz hazırız. Her zaman. Ne zaman görev verilir ise  biz buradayız.

Zaman:04:03-04:11
MİNİK YUSUF EMRE “ ASKERLERİMİZE YARDIM ETMEK İÇİN VATANIMIZI O KÖTÜLERDEN KORUMAK İÇİN CANIMI ONLARA FEDA EDERİM.

Video Görselleri

 
Fotoğraflar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com