Okullarımız Artık Daha Güvenli


Tarih: 02-03-2018 12:43 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 5457 Defa Görüntülendi

Okullarımız Artık Daha Güvenli

İlimizde Okullarda Güvenlik Personeli Görevlendirildi
Çocuk ve gençlerimizin güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okullarımızda alınan güvenlik tedbirleri kapsamında İŞKUR ve Milli Eğitim Balkanlığı protokolü ile “Toplum Yararına Programı Kapsamı”nda 30 güvenlik personeli görevlerine başlamışlardır. Personelin 3’ü ilçelerde 27’si ise ilimiz merkezinde bulunan okullarımızda görev yapmaktadır.

Çankırı’daki Okullarımızda güvenlik kameralarına ek olarak İl Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte belirlenen okullarımıza kurulacak kamera sistemlerinin Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegre edilmesi planlanmaktadır.

Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kurulan İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi tarafından okullarımızda elektrik ve makine tesisatı periyodik kontrolleri de yapılmaktadır. Belirlenen eksiklikler İnşaat Emlak Şube Müdürlüğümüzce giderilmeye çalışılarak okullarımızın daha da güvenli hale getirilmesi hedeflenmektedir.

Geleceğimiz olan çocuklarımızın yetiştirildiği eğitim ortamlarının güvenliği için gayret gösteren kurumlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz.


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com