Fen Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaretler


Tarih: 02-03-2018 11:11 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1650 Defa Görüntülendi

Fen Lisesi Öğrencilerinden Anlamlı Ziyaretler

TOBB Fen Lisesinden anlamlı ziyaretler. Öğretim Döneminde Hayatı da Öğreniyorlar
Çankırı TOBB Fen Lisesi Felsefe Kulübü öğrenciler,  Okul Müdürü Nazır Şahin'in katkıları  ile  de mesleki çalışmalarının yanında sosyal sorumluluklarını bilen bireyler olarak yetişiyor

Öğrenciler Sosyal sorumluluk kapsamları içerisinde yaptıkları faaliyetler hakkında kulübü öğretmeni Orhan Basat  bilgi verdi.

Her şeyin akademik başarı üzerine kurulmasının yanlış olduğunu düşünen felsefe kulübü öğretmeni Orhan Basat “

sosyal faaliyetlerle ilerleyen yaşamlarında öğrencilerin mesleki çalışmalarının yanında sosyal sorumluluklarını bilen bireyler olarak hareket etmelerini ülkemiz ve gençliğimiz için daha faydalı olacağı inancında. Yaptığımız faaliyetlerden bazıları:

1-Prof. Dr Ahmet İnam'ın "felsefenin can'ı can'ın felsefesi" konulu sohbeti : tobb fen lisesi okul müdürü nazır şahin ve felsefe kulübü öğretmeni Orhan başarın davetlisi olarak okulumuza gelen Türkiye'nin ve dünyanın yakından tanıdığı ODTÜ felsefe eski bölüm başkanı Prof Dr Ahmet İnam okulumuzda "felsefenin can'ı can'ın felsefesi" konuşu sohbetiyle öğrencilerimiz yüreğine dokundu.

2- Korgun Sevgi Evleri Çocuk yuvasına ziyaret:
öğrencilerimiz çocuk yuvasına ziyarette bulundu. Yapmış oldukları ikramlar ve öğrencilerine olan samimi muhabbetleriyle orada kalan öğrencilerin hoş zaman geçirmesini sağladı. Ziyaretten sonra öğrencilere duygu ve düşüncelerini anlatan mektuplar yazmalarını istedik bir öğrencimizin "süt kokulu çocuklar" başlığı ile yazdığı ve yurtta kalan bir öğrencinin "bir daha gelir misin?" Sorusuna Gelirim, cevabı verdiğinde öğrencinin "bir dahaki gelişine anne ve babamla olan bir fotoğrafını da getirir misin?" Demesi günümüzün ne kadar anlamlı olduğunu bize hissettirdi.

3- Öğrencilerle huzur evi ziyaretımiz:
TOBB Fen lisesi öğrencileri felsefe kulübü çalışmaları doğrultusunda Çankırı İsmail Özdemir huzurevindeki değerli büyüklerimizi ziyaret ederek sosyal sorumluluk ve toplumsal hizmet konusunda güzel bir örnek oluşturdular. Ayrıca, bundan daha önemlisi sevgili öğrencilerimize bazı unutulmuş duyguları, mesela bir gün onlarımda yaşlanacağı ve elden ayaktan düşmek değimi ile başkalarına muhtaç kalabilecekleri olasılıklarını hatırlattığımıza inanıyorum. Bu bağlamda, öğrencilerimin yardımsever, iyi insan , iyi vatandaş olma; paylaşımcı ve hoşgörülü olma; saygılı olma; sorumluluk sahibi, samimi ve adil olma; toplumsal sorunlara karşı duyarlı olma gibi toplumsal değerlerin farkına vardıklarını gözlemlemiş olmaktan gurur duyuyorum."


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com