Geçmişimizi Unutmadık Sergisi


Tarih: 01-03-2018 23:40 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 853 Defa Görüntülendi

Geçmişimizi Unutmadık Sergisi

Ortaokul Öğrencileri Geçmişimizi Unutmadık Sergisi Açtı
Anneannelerimizin kirmanla eğirip ördükleri yün çoraplarımız vardı bizim. Sesini duymak için ad yazdırdığımız çevirmeli telefonlardan zorla düşürdüğümüz yakınlarımız. Siyah beyaz fotoğraflarımız vardı ve eğer güzel çıkmadıysanız silinmezdi. Başka şansınız yoktu, bir pozluktu fotoğrafımız. Fotoğraf albümleri başköşesinde dururdu evlerimizin.

Bilgisayar klavyeleri yerine tık tık sesiyle sessizliği bölen daktilolarımız vardı, zorlanarak iki parmak yazdığımız.

Çiçekli perdelerimiz vardı; olmazsa olmazlarımız. “Akşama müsaitseniz annemler size gelecek” kadar samimiydi komşularımız. Aynı bakır tabağa kaşık sallardı tüm aile ve hiçbir içecek vermezdi ayranın tadını.
“Geçmişimizi Unutmadık!” sloganıyla yola çıkan Şehit Yahya Coşkuner Ortaokulunda, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Meryem YILDIZ  “Kendine Değer Kat” projesi kapsamında “Geçmişe Tanıklık Edenler” adıyla açtığı sergide öğrencilerimize daha önce görmedikleri eşyaları tanıttı.

Kandilden gaz lambasına birçoğumuzun gülümseyerek hatırladığı, birçok eşyayı öğretmenlerimiz anılarını tazeleyerek, öğrenciler de merakla incelediler.


 

 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com