-
 

 
Eğitimde Denemeden Olmaz Yaklaşımız


Tarih: 01-03-2018 21:21 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 467 Defa Görüntülendi


Eğitimde Denemeden Olmaz Yaklaşımız


Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Denemeden Olmaz


Çankırı Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu idareci ve öğretmenleri tarafından okul öncesi öğrencilerin deneysel yöntemleri görmesi ve uygulaması için bir proje hazırlandı
“Denemeden Olmaz” projesinin temel amacı; öğrencilerin laboratuvar ortamında deney yapmalarını sağlamaktır. Bunun yanında okullarında laboratuvar imkânı olmayan okullar da misafir edilip ortak çalışmalar yürütülerek farklı okul ve çevrelerden gelen öğrencilerin ortak bir paydada buluşturulması amaçlanmaktadır. Ayrıca okulumuza gelecek öğretmenlerimiz ile bilgi alışverişinin de mesleki anlamda fayda sağlayacağı kesindir.

Hüsniye Ahmet Akpınar Anaokulu idareci ve öğretmenleri tarafından yapılan “Denemeden Olmaz” projesi kapsamında okulda fen ve doğa laboratuvarı oluşturulmuştur. “Denemeden Olmaz” sloganıyla ilimizdeki anaokulu ve anasınıfı öğrencilerini okulda ağırlayıp deney etkinliklerini birlikte yapmaya başlamışlardır.
“Denemeden Olmaz” Projesi 5 Şubat 2018 tarihinde başlamış ve 3 yıl süreyle uygulanıp ildeki tüm anaokulu ve anasınıfı öğrencilerine ulaşmayı hedeflemektedir.

Proje yürütme kurulundan Okul Öncesi Öğretmeni Azize ÇEVİK, “Okulumuzda oluşturulan laboratuvarın kendi öğrencilerimize katkısının yanında ildeki bütün öğrencilere katkı sağlayacağını biliyoruz.” dedi. Ayrıca “Farklı okullardaki meslektaşlarımızla tanışma fırsatı yakalarken öğrencilerimizde de farklı okullardaki akranlarıyla tanıştılar ve deney önlüklerini giyerek hep birlikte deney yaptılar.” dedi.

Okul Müdürü Serkan DOĞAN ise “Denemeden Olmaz” projesiyle amacın sadece deney yapmaktan ibaret olmadığını, davet edilen okulların öğrencileriyle kendi öğrencilerinin tanışma ve kaynaşma imkânı yakaladıklarını, farklı okullardan gelen öğretmenlerle okulumuz öğretmenlerinin de tanışıp mesleki anlamda deneyimlerini birbirlerine aktardıklarını söyledi. Ayrıca “Okul öncesi çağ çocuklarının, yaparak yaşayarak öğrenmeleri ve okul öncesi dönemde bilimsel faaliyetlerle tanışmaları, daha önce hiç Fen ve Doğa laboratuvarıyla tanışmayan okul öncesi öğrencilerinin yararlanabileceği bir Fen ve Doğa laboratuvarında deneyler yapıp farklı okul ve çevrelerden gelen öğrencilerin ortak bir paydada buluşturulması amaçlanmıştır.” dedi. 


 

 

 

 


Etiketler:

Eğitimde Denemeden Olmaz Yaklaşımız


Öğrenciler, Emeği Olanlara Belge Veriyor
Öğrenciler Üzerlerinde Emeği Olan Öğretmenleri Ziyaret Edip Belge Veriyor

Anaokulu 23 Nisan Etkinliği Düzenledi
Şehit Uğur Hiçyılmaz Anaokulu 23 Nisan Etkinliği Düzenledi

İlimiz Öğrencileri Samsun'u Gezdi
İlimiz Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Samsun’da

Seccadem Yanımda, Namazım Aklımda
Seccadem Yanımda, Namazım Aklımda Projesi

Fen Lisesinde Nevruz Coşkusu
Baharın müjdecisi ve Bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz Bayramında Fen Lisesinde kutlama etkinlikleri düzenlendi

Gösteri Yaptılar. Kitap Okudular
Mehmetçik İlkokulunda 81 İl Bir Hikaye Projesi Uygulanıyor

Öğrenciler Yaran Ocağına Konuk Oldu
Fen lisesi Öğrencileri Yaran Ocağına Konuk Oldu

Kuzinenin Son Şeflerinden Öğrendiler
Yeni şefler tarihimizi yaşatacak. Videodaki görüntüleri izlediğinizde sizde tarihte yolculuk yapacaksınız

Öğrenciler Öğretici Olduğu
Gel Beraber Yapalım Proje Kapsamında Öğrenciler Öğretici Olduğu

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com