Çankırı'da Uzay Konuşuluyor


Tarih: 01-03-2018 16:37 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1290 Defa Görüntülendi

Çankırı'da Uzay Konuşuluyor

İlimizde Uzay ve Evrendeki Komşularımız Konuşuldu
Uzay teknolojilerinin çok hızlı geliştiği, Elon Musk'ın uzaya elektrikli otomobil gönderdiği, geri dönüşümlü roketlerin kullanıldığı günümüzde gökyüzüne bakışlarımızı çevirdiğimizde bizi büyüleyen evrendeki gizleri keşfetmek adına küçük bir adım atılmıştır.

Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi ve TÜBİTAK Bilim Genç işbirliği ile düzenlenen "Evrendeki Komşularımız" konulu konferansı yapmak üzere Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Danışmanı, TÜBITAK Projeler Denetleme Kurulu Üyesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı profesörlerinden Prof. Dr. Uğur Çevik 27 Şubat 2018 Salı günü Çankırı’ya gelmiştir. Profesör Çevik, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırkpınar, kurum müdürle Murat Çakmak ve fen bilimleri öğretmenleri Nazlı Barış tarafından karşılandı.

Konferans boyunca ilimiz lise ve ortaokullarından gelen öğrenciler uzay hakkında bilgilendiren Profesör Çevik, konferans sonunda öğrencilerin soruları cevapladı.

Çankırılı gençlerin geleceğin Harezmileri, Ali Kuşçuları gibi çalışması için teşvik eden, istikbalin göklerde olduğunu bir kez daha hatırlatan konferansa yoğun ilgi gösterdi. Programın ardından tarihi binada ve Çankırı’da kısa bir gezi yapıldı. İlimiz hakkında hoca bilgilendirildi


 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com