Belediye HaberleriMeclis Başkanı Berra Yıldız Oldu


Tarih: 27-02-2018 14:24 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1437 Defa Görüntülendi

Meclis Başkanı Berra Yıldız Oldu

Yeni dönem Meclis Başkalığına Berra Yıldız seçildi
Çankırı Belediyesi’nin çocukların sorunlarını değerlendirerek, taleplerini ifade etmeleri, çözümünde aktif rol almalarını ve şehre doğrudan katılımlarını sağlamak amacı ile kurduğu Çocuk Meclisi’nde başkanlık seçimi yapıldı. 26 adayın katıldığı seçimde sonucunda Çocuk Meclisi Başkanlığını Berra Yıldız devraldı. Yeni başkanın yardımcıları ise Hilal Esen ve Haktan Kaymak oldu. Seçimden sonra Çocuk Meclisi içerisinde yer alan komisyonlara görev dağılımı da gerçekleştirildi. Çocuk meclisi; basın ve yayın, eğitim,  çevre, engelli çocuklar, gezi, hayvanları sevme ve koruma alanlarındaki faaliyetlerini komisyonlar aracılığı ile yürütecek.  

Çankırı Belediyesi Çocuk Meclisi Başkanı seçilen Hacı Murad-ı Veli İmam Hatip Lisesi öğrencisi Berra Yıldız, Belediye Başkanı İrfan Dinç tarafından gerçekleştirilen başarılı projelere Çocuk Meclisi olarak yeni yönetimin de katkıda bulunmaya devam edeceğini söyledi. Yıldız, çocukların hak ve özgürlüklerini gözeterek şehrin onların huzurlu ve mutlu yaşaması düşünülerek planlanması yönünde sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getireceklerini kaydetti. 


Etiketler:

Belediye Haberleri

Belediye Haberleri 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com