Aşçılık ve Pastacılık Tanıtım Toplantısı Yapıldı


Tarih: 27-02-2018 13:57 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1255 Defa Görüntülendi

Aşçılık ve Pastacılık Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Çankırı’da Aşçılık Ve Pastacılıkla İlgili Mesleki Tanıtım Toplantısı Düzenlendi
Çankırı Pastacılar ve Aşçılar Derneğince (ÇANPADER); Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Aşçılık ve Pastacılıkla ilgili Mesleki Tanıtım Toplantısı düzenlendi. Toplantıya okul idarecileri, alan öğretmenleri ve okulun yiyecek-içecek hizmetleri alanında öğrenim gören tüm öğrencileri katıldı.

Dernek Başkanı Şef Eyüp ÖLMEZ aşçılık ve pastacılık meslek dalının günümüzdeki yeri, önemi ve zengin Osmanlı Mutfağının öne çıkanları ile ilgili bilgi verdikten sonra; mesleği seçen kişilerde aranan özellikler konusundaki sunumunu gerçekleştirdi.  Toplantıya katılan diğer yönetim kurulu üyeleri Şef Saim ÖZAY, Şef Ömer Fikri ÇAVUŞOĞLU, Şef Hakan ÖLMEZ, Şef Mahmut EREN, Şef Veysel ARI ve Şef Burak BUDAK kendilerini tanıtarak öğrencilerden gelen soruları cevaplandırdılar.

Okul Müdürü Hasan Kocaoğlu ise okulumuzdaki bu toplantıya iştirak eden Çanpader üyesi şeflere teşekkürlerini sunarak, geleceğin şeflerini yetiştiren okulumuzun, yiyecek içecek sektöründe önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Ayrıca toplantıya katılan şeflerin % 70 inin okulumuzun yiyecek içecek alanından mezun olmalarının gurur verici olduğunu belirtti. Bu tip toplantıların öğrencilerimiz üzerinde olumlu motivasyonları olacağına gönülden inandığını ifade etti.


 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com