Yapraklı HaberYapraklı Yaren Geceleri Sona Erdi


Tarih: 26-02-2018 10:01 yaprakli Haberleri Muhabir: Hüseyin Durmaz  Bu haber: 1615 Defa Görüntülendi

Yapraklı Yaren Geceleri Sona Erdi

Yapraklı Yaren Geceleri Başağa Ocağıyla Sona Erdi.
Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde Büyük Başağalığını Harun Gökmen, Küçük Başağalığını Memiş Alemdar ve Reisliğini Ramazan Ecir'in yaptığı Yapraklı Yaran Ocağı Cumartesi gecesi yakılan Başağa ocağıyla son buldu.

Yapraklı Yaren Evinde yakılan Ocağa davetli İlçe Kaymakamı Murat Ertekin, İlçe Müftüsü Ömer Faruk Kıvrak, Yapraklı Yağlı Güreş Ağası Yakup Karaman, YAPDERBİR Başkanı İdris Dede ve Yönetm Kurulu Üyeleri, eski Başağalardan, Hüseyin Durmaz, Nuh Koçyiğit ve bir çok davetli katıldı.

Yapraklı Yarenleri akşam namazına müteaikp "Zeytin Dalı Harekatı" ve tüm şehitlerimiz için Yapraklı Merkez Çarşı Camiinde mevlidi Şerif okuttular.  Mevlid programına Yapraklı İlçe Müftüsü Ö.Faruk Kıvrak, Camii İmam Hatipleri, Kuran Kursu öğrencileri ve Kuranı kerim okumada, ezan okumada bir çok birincilikleri olan Çankırı'nın sevilen simalarından Kasım Şen katılarak bülbül sesleri ile şehitlerimiz için çarşı camiini inlettiler.

Yapraklı Yaren Başağası Harun Gökmen; Bu sezon sonuna geldiğimiz Yaren ocaklarımızı çok şükür kazasız belasız misafirlerimiz ile birlikte bitirdik. İlçemiz gençlerinin yarenin adabına uygun yetişmeleri ve bu adabı yaşamlarında düstur edinmeleri için ocaklarımızı bir eğitim ocağı, öğrenme ocağı yapmaya çalıştık. Bizlerden sonrada bu ocakları yakmaya devam edecek gençliğimizin en iyi şekilde gelecek nesillere aktarmasını temenni ederim. Bir sonraki sezonda birlikte olabilmek dileğiyle tüm yarenlerimize ve bizleri kırmayıp gecemizi onurlandıran tüm misafirlerimize teşekkür eder Allah'a emanet olmalarını niyaz ederim." dedi.


Etiketler:

Yapraklı Haber

Yapraklı Haber 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com