Tuz Mağarasında Sergi Açtılar


Tarih: 23-02-2018 02:25 universite Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1184 Defa Görüntülendi

Tuz Mağarasında Sergi Açtılar

Çankırı Karatekin Üniversitesi Tuz Mağarasında Sergi Açtı
Çankırı’yı Dokumak Sergisi Tuz Mağarasında Açıldı

Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin Dokuma Teknikleri 1 dersi içerisinde hazırladıkları Çankırı’yı Dokumak Sergisi Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı’nın katılımı ile Tuz Mağarasında açıldı.

Bölüm öğrencileri sergiyi hazırlarken Çankırı’nın tarihi alanlarında çektikleri yaklaşık 3000 kare fotoğraf içerisinden seçtikleri fotoğrafları kendi hayal güçlerini ve yeteneklerini kullanarak dokuma olarak işleyip sergiye hazır hale getirdiler.

Tuz Mağarası Sanat Galerisinde açılan ve 33 eserin bulunduğu sergiyi gezen Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı sergide öğrencilerin aslında Çankırı’nın tarihi mirasını da bir bakıma arşivlediklerini üzerine emek ve hayal güçlerini katarak yetenekle birlikte ortaya harikulade eserler çıkarttıklarını söyledi.

Rektör Ayrancı “Burada aslında Çankırı’nın tarihi doğal ve kültürel varlıklarının birer sanat eserine dönüştürülerek sergilendiğine ve arşivlendiğine de tanıklık ediyoruz. Bu eserlerin tanıtımını şehir olarak çok iyi yapmalı ve ilimizin tanıtımında kullanmalıyız. Büyük emek ve zaman harcanarak hazırlanan bu eserler için başta Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü Başkanımız Doç. Dr. H. Nurgül Beğiç’e diğer akademisyen arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.


 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com