Bu Çocuklar İtfaiyeci Olmak İstiyorlar


Tarih: 22-02-2018 17:30 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1073 Defa Görüntülendi

Bu Çocuklar İtfaiyeci Olmak İstiyorlar

İtfaiyede Uygulamalı Eğitim Gören Çocuklar İtfaiyeci Olmak İstiyorlar
Çankırı Belediyesi,  afet ve yangınlara karşı halkı bilinçlendirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İtfaiye Müdürlüğü yangınla mücadele ve kazalara karşı önlem alma konularında bu kez çocukları bilgilendirdi. Uygulamalı eğitimden memnun kalan çocuklar  itfaiyeci olmak istediklerini söyledi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in ön plana çıkardığı eğitimler, çocukları eğlendirirken bilgilendiriyor. TOKİ İlköğretim Okulu öğrencileri itfaiyecilik mesleği, yangın, yangına ilk müdahale, yangından korunma yolları, yangın sırasında doğru tahliye gibi konularda uygulamalı eğitim aldı. Çankırı İtfaiyesi bahçesinde toplanan 50 öğrenci, itfaiye personelleri eşliğinde yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdi. Yangın ve yangına müdahale konusunda bilgilendirme yapan İtfaiye Müdürü Ahmet Semerci, yangının hayatımızdaki yeri ve önemine değinerek, yangın söndürme eğitiminin faydalarını anlattı. Çocuklara itfaiye araçları ve özellikleri de tanıtıldı. K9 Kurt Köpeğinin arama ve kurtarma çalışmalarında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösteren itfaiye ekipleri, K9 köpeğine dinleme ve anlamaya dayalı tatbikat yaptırdı. İtfaiye Müdürlüğünde verilen uygulamalı eğitimden çok memnun kaldıklarını belirten çocuklar, Belediye Başkanı İrfan Dinç’e teşekkür ederek “Biz de İtfaiyeci olmak istiyoruz.” diye çağrıda bulundu. Rutin olarak devam eden eğitimlerin okul sezonu boyunca çeşitli zamanlarda tekrarlanacağı bildirildi. 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com