Afrin’in Şehitleri İçin Dualar Yükseldi


Tarih: 20-02-2018 13:31 Genel Haberleri Muhabir: Osman Faruk  Bu haber: 748 Defa Görüntülendi

Afrin’in Şehitleri İçin Dualar Yükseldi

İlimizden Afrin’in Şehitleri İçin Dualar Yükseldi

Afrin’in Şehitleri İçin Dualar Yükseldi

Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilciliği Tarafından Zeytin Dalı Operasyonu İçin Cuma Namazı Sonrası Dualar Yükseldi.

Cuma Namazı sonrası Hoca Ahmet Yesevi Camisi Avlusundan yükselen duaya, Çankırı Milletvekili M.Emin Akbaşoğlu, Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, MHP İl Başkanı Hidayet Çelik, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Potukoğlu, MHP Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akbaba, Türkiye Kamu Sen İl Temsilci Vekili Metin Memiş, sendika ve sivil toplum teşkilatlarının başkanları ve çok sayıda Çankırı katıldı.

Dua öncesi bir konuşma yapan Türkiye Kamu-Sen Çankırı İl Temsilci Vekili ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Metin Memiş şunları söyledi:

Şimdi sizleri Zeytin Dalı operasyonu şehitleri ve tüm şehitlerimiz için 1 Fatiha ve 3 ihlas okumaya davet ediyorum.

Aramızda şehit yakınlarımızdan bize intikal eden isimler var. Ahmet Ünlü, Yusuf Erdoğan, Mehmet Uçar, Kasım Aslan olmak üzere Milletvekillerimiz, Rektör vekilim, İl genel meclis başkanı, Belediye Başkan yardımcıları, siyasi partilerimizin il ve ilçe başkanları, Esnaf odaları, borsa başkanlarımız Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, çok değerli basın mensupları, el emeği göz nuruyla ördükleri el işlemelerini Mehmetçiğimize üşümesinler diye gönderen çeyiz hazırlığı yapan genç kızlarımız,  analarımız, çok değerli Çankırılılar;

Şanlı Türk ordusunun Afrin’e yönelik olarak başarıyla sürdürdüğü “Zeytin Dalı Operasyonu”’na Türkiye Kamu-Sen olarak her şart altında destek veriyoruz, vereceğiz. Acımız da, sevincimiz de bir. Afrin operasyonuna destek, Şehide saygı” adı altında başlattığımız bu manevi destek kampanyasına hepiniz hoş geldiniz.

Türkiye, son yılların en meşru ve haklı bir operasyonunu gerçekleştirmektedir. Afrin bölgesinin teröristlerden temizlenmesi Türkiye’nin ve bölgenin istikrar ve güvenliği için tarihi zorunluluktur.

Bölgede bulunan tanklarımıza yönelik düzenlenen füzeli saldırılar tehlikenin boyutunu ortaya koymuştur. Füze sistemleri ancak gelişmiş orduların sahip olabileceği silahlardır. Şimdiye kadar teröristlere sayısı beş bini aşan tırlarla silah yardımı ve sevkiyatı yapan ülke ABD olmuştur.

Bugün Mehmetçik cephede, Türk milletinin kaderini yeniden yazmakta, bu topraklar üzerinde yeşerecek fidanlar için gövdelerini Amerikan roketlerine, Alman anti tank füzelerine, Fransız mayınlarına siper etmektedir.

Teröristlerin ellerindeki silahlara baktığımızda, düşmanın kim olduğunu görüyoruz.

 “Zeytin Dalı Harekatı” ile nasıl ki, Kurtuluş Savaşı’nda Yunan kisvesi altında yedi düvelle savaştıysak bugün de YPG/PKK kılığına girmiş, yanı başımıza çöreklenmiş ve boğazımıza sarılmak için fırsat kollayan kahpe emperyalist güçlerle savaşmaktayız. PKK/PYD/YPG gençlerimizin katilidir. Bu alçaklar masumların can düşmanıdır.

Bu nedenle Sakarya, Dumlupınar, İnönü bizim için ne anlam ifade ediyorsa, El Bab, Afrin, Münbiç, Sincar ve Kandil de aynıdır.”

Bu bir vatan mücadelesidir.

Bu bir namus mücadelesidir.

Bu bir var oluş mücadelesidir.

Bu bir Hak mücadelesidir.

 

Yakın coğrafyamızda kurulan senaryoların asıl hedefi Türkiye Cumhuriyeti ve Müslüman Türk milletidir. Kahraman Mehmetçiğimizin Afrin’de yürüttüğü bu harekât, Türk milleti üzerinden İslam’ı boğma amacındaki alçaklara karşı yapılan bir huruç harekatıdır.

Biz, bu konuda Devletimizin her zaman yanında, alacakları her kararın sonuna kadar arkasındayız.

Bakınız bir şehidimizin babası, “Allah ordumuza, devletimize güç versin. Allah kahraman ordumuzu karada, havada muzaffer etsin. Anasız olur, babasız olur, evlatsız da oluyormuş ama vatansız olunmaz.”

Şehit babalarının ağızlarından dökülen sözlere şahit oldukça duygulanıyor ve Türk milletinin bir mensubu olmaktan da iftihar ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Allah eksikliklerini göstermesin.

Bir sözümüz de işbirlikçilere, terörist şakşakçılarınadır.

Teröristlerin inlerini yerle bir etmek, dünyayı başlarına yıkmak ecdada borcumuz, millete yeminimizdir.

Yolumuz gaza, sonu şehâdet,

Dinimiz ister sıdk ile hizmet,

Anamız vatan, babamız millet,

Vatanı ma'mur eyle Yârabbi!

Milleti mesrur eyle Yârabbi!

Bu gelişmeler bir kez daha kimseye muhtaç olmadan kendi milli silah sistemlerimizi geliştirmenin önemine işaret etmektedir. MKE ASELSAN ROKETSAN gibi Milli silah sanayimiz  ve Çankırı Silah Fabrikamız tam kapasite ile ve  24 saat çalışmalıdır.

Ve elbette tüm kullanılan silahlar Türk aklının ürünü olmalı, düşman unsurların imkânlarından çok üstün seviyede bulunmalıdır.

ABD ise girdiği karanlık ve kahredici ihanet ilişkilerini derhal sorgulamalı, süratle terörle arasına mesafe koymalıdır.

Bizim sancağımızın dalgalandığı yerde emperyalizmin kirli hesabı değil, adalet ve huzurun hâkim olacağı bir gelecek vardır.

Bölgeden teröristler ve ABD  çıkarılmalıdır. Aksi halde Türkiye gereğini yapacak, bir şafak vakti terör yuvalarına yıldırım gibi saplanacaktır.

Afrin konusu bizim için istiklal meselesidir, bir adım geri duranın, geri adım atanın, alttan alanın, kaçmayı düşünenin kanı kurusun!

Dilimizde Allah’ın ismi, yüreğimizde iman ve vatan sevgisi, ufkumuzda bağımsızlıktan başka bir hedefimiz yoktur.

Hepimiz birer Mehmetiz,  hepimiz birer askeriz; bütün hainlere, yedi düvele yeteriz.

Kızımız Devlet Kursun

Oğlumuz Ordu Olsun

Öyle Bir Nesil Ver Ki,

Türk Yurdu Turan Olsun

Dost Düşman, Yedi Düvel İyi İşitsin Ki; Biz Büyük Türk Milletiyiz. Misakı Milli Bizim Kızılelmamızdır.

Şuan Kızıl Elma: Afrin Münbiç Kandil Musul Kerkük Süleymaniye Vel Hasıl Mısakı Millidir.

Büyük Türk Milleti Ve Türkiye Kamu-Sen Olarak Misakı Milli Sevdamızdan  Asla Vazgeçmeyeceğiz.

Her Birinizi Cenab-I Allah’a Emanet Ediyorum.

Sağ Olun, Var Olun.

Ne Mutlu Türküm Diyene!

Daha sonra  Türk Diyanet Vakıf-Sen Çankırı İl Temsilcisi Satılmış Akyol hoca  Hatim Duasını Yaparak şehitlerimize rahmet operasyondaki askerlerimize muvaffakiyet diledi.

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com