Kardeşim Üşümesin Projesine Aile Katkısı


Tarih: 19-02-2018 18:21 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1579 Defa Görüntülendi


Kardeşim Üşümesin Projesine Aile Katkısı


Milli Eğitim Müdürlüğünün Kardeşim Üşümesin Projesine Ailelerde Dahil Oldu


Çankırı Merkez  Dr. Refik Saydam İlkokulu idareci ve öğretmenleri tarafından “El Emeğimiz, Göz Nurumuz Atkılarımızı Paylaşıyoruz” sloganıyla öğrencilerin, velilerin ve gönüllü olan herkesin paylaşma ve yardımlaşma duygularını geliştirecek bir proje hazırlandı.
“Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında okulumuzda 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında önce anasınıfı öğrencilerine, sonra diğer öğrencilerimize anketler uygulandı. Bu anket sonuçlarına göre öğrencilerimizin paylaşma ve yardımlaşma duygularını daha iyi kavrayabilmesi için velilerin de aktif rol aldığı bir proje yapılması düşünüldü.

Projenin başlangıcında anasınıfı öğrencilerine yardımlaşma ve paylaşma konulu hikâyeler okundu. Sonrasında bu dönemde televizyonda gördükleri ve şehrimizde de yaşayan yabancı uyruklu insanlar, çocuklar ve onların ihtiyaçları konusunda, onlara nasıl yardımcı olabileceğimiz, neleri paylaşabileceğimiz hakkında sohbetler edildi. Aileleri de eğitime dâhil edilerek öğrencilerimizle atkı yapılmasına karar verildi.

Atkıları yapmak için gerekli malzemeler öğrenciler, öğretmenler ve veliler tarafından temin edildi. Evlerden yoğurt kapları toplandı. Dil çubukları yoğurt kaplarının kenarına koli bantlarıyla sabitlendi. Alınan ve toplanan kadife ipler örülerek atkılar oluşturulmuştur.
Velilerimize ve öğrencilerimize gerekli yönergeleri verip rehberlik ederek atkı yapımına başlandı. Bu aşamaya öğrencilerimizin anne, baba, dede, anneanne, babaanne, komşularını, okul öğretmenlerimizi ve ailelerini, okul çalışanlarımızı ve ailelerini de dâhil ederek atkı yapımını tamamladık.

Tüm okulun katılımıyla atkılarımızın yanına şapka, eldiven, patik, yemeni, el havluları ve lifler toplandı. Öğrencilerimiz yabancı uyruklu kardeşleri için resimler yaptılar.

Tüm bu hediyeler paketlenerek Hatay ili Reyhanlı ilçesindeki mülteci öğrencilerin yoğunluklu olduğu okullara gönderilmek üzere süslenen kolilere konuldu.

Proje yürütme kurulundan Bilge SEZGİN ise “Çocuklarımızda yardımlaşma konusunda sıkıntılar yaşıyorduk. Projenin oluşmasında bu etkili oldu. Projemiz istenilen amaçlara ulaşmıştır. Her öğrencimiz gönüllü olarak atkılar oluşturmuş, mülteci kardeşlerine resimler yapmış ve çeşitli hediyeler almıştır. Zor durumdaki insanlara yardım etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.  
Dr. Refik Saydam İlkokulu Okul Müdürü Salih KARAKAYA, “Öğrencilerimize yardımlaşma ve paylaşma değerlerini öğretmek için hazırlanan bu proje, ilimizde güzel bir farkındalık oluşturulmuştur. Öğretmenler odasında her arkadaşımız projeye katkı sağlamış, atkılar hazırlamışlardır. Öğrencilerimiz, velilerimiz ve projeyi duyan birçok insan projeye atkılar örerek katkı sağlamıştır. İl Millî Eğitim Müdürümüz Muammer ÖZTÜRK Bey de ailesiyle birlikte projemize katkı sağlamıştır. Projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.


 

 

 

 

 


Etiketler:

Kardeşim Üşümesin Projesine Aile Katkısı


Mesleki Çalışma Programları Devam Ediyor
İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlülüğ Haziran 2018 dönemi mesleki çalışma programı oluşturdu.

Tüm Okulları laboratuar İle Buluşturmak İstiyoruz
Laboratuvar ihtiyaçları ve mevcut laboratuvarlarındaki eksiklerin giderilmesi çalışmaları başladı

İlk Defa Karne Aldı. Çok Heyecanlandı
Karne Programına Ailece Eğitimci Olan Siyasetçi Mustafa Potukoğlu’da katıldı

Kudüse Mektup Yarışması Düzenlendi
Kudüs e Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Güzel Sanatlara Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak
Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’ne Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak

İftar Sonrası Yaş Pasta Kestiler
Minikler Aileleri İle İftar Yaptılar. Yaş Pasta Kestiler

Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ün Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı

İlimiz Sanat Merkezi Avrupa Yolunda
Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Avrupa Yolunda

Gazi Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006
Gazi Anadolu Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi gerçekleştirildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

ÇANKIRI
Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ