Çankırı’da İş Hayatına Uyum Semineri Verildi


Tarih: 17-02-2018 16:20 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1151 Defa Görüntülendi

Çankırı’da İş Hayatına Uyum Semineri Verildi

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Tarafından İşe Yerleştirilen Gençlerimize İş Hayatına Uyum Semineri Verildi
Korunma ve bakım altındaki gençlerimizin 2828 sayılı Kanunun Ek 1. maddesi kapsamında istihdamına yönelik çalışmalar Devlet Personel Başkanlığı ile koordineli olarak gerçekleştirilmiş ve 19.01.2018 tarihinde gençlerin tercihleri doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

İlk defa kamu görevlisi olarak göreve başlayacak gençlerin, işe başlama süreci hakkında bilgilendirmek, iş hayatına uyumunu sağlamak, çalışma koşulları, hakları ve sorumlulukları konusunda bilgilendirmek, müstafi olarak devlet memurluğundan ayrılma riskini engellemek, böylece iş hayatına bilinçli ve uyumlu başlamalarını sağlamak amacıyla İş Hayatına Uyum Semineri Programı hazırlanmıştır.

Koruma ve Bakım altındayken reşit olmuş gençlerimizin kendi yaşamlarını planlamalarında ve iş hayatına geçişlerinde; devlet memuru olarak toplumda rol model olması gerektiği bilinciyle uygun davranış geliştirmeleri, 2828 Sayılı Kanunun Ek 1. Maddesi gereğince istihdam hakkının bir kez tanındığı bilinci geliştirmeleri, kamu düzeni ile görev ve sorumlulukları hakkında farkındalık kazanmaları, görev yapacağı kurum ve kuruluşun işleyişine ilişkin bilinç oluşturmaları, bütçe yönetimi (kredi kart kullanımı, para harcama ve kefil olma) hakkında bilinç kazanmaları, müstafi olmaması için (yıllık izin, sağlık izni, mazeretsiz işe gelmeme vb.)  uyması gereken kurallara ilişkin farkındalık kazanmaları amaçlanmıştır.

İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM’ın açılış konuşmasının ardından İl Müdür Yardımcımız Bedriye KARAKOÇ tarafından Protokol ve Görgü Kuralları, Şef V. Mahmut ÇİFTCİ tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, Mali İşler Biriminde görevli Selim ÇOĞALAN tarafından Bütçe Yönetimi konularında eğitim verildi.


 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com