90 Yaşından Sonra  Örgüye Başladılar


Tarih: 14-02-2018 11:23 Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1722 Defa Görüntülendi


90 Yaşından Sonra Örgüye Başladılar


Çankırı'da Erkekler 90 Yaşından Sonra Örgüye Başladılar


Çankırı'da Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanlığına bağlı İsmail Özdemir Huzurevi'nde yaşlıların öğrenme azmi görenleri şaşırtıyor.

Huzurevi Müdürlüğü yaşlıların hayata bağlılıklarını arttırmak için Boyama, Örgü, Dokuma, Bulmaca Satranç ve Mangala kursları açtı.

Eğitmenleri eşliğinde düzenlenen aktivitelere büyük ilgi gösteren yaşlılar etkinlikler sayesinde hayata olan bağlılıklarının arttığını belirttiler.

İsmail Özdemir Huzurevi Müdürü Cafer Çınar düzenledikleri aktiviteler sayesinde yaşlıların  mutlu olduklarını belirtip  fiziksel ve zihinsel etkinliklerin  özellikle Alzheimer gibi hastalıklara karşı direnç sağladığını ifade etti.

Etkinlikler arasında örgü örmenin beynin iki tarafını da çalıştırdığını, yapılan araştırmalara göre bunun yaşlılıkta görülen unutkanlık sorununa karşı fayda sağladığını belirten Çınar, özellikle erkek yaşlıların örgü örmeyi çabuk öğrendiklerini belirti.

Çınar "Bizim amacımız Yaşlılarımızın  yaşam kalitesini arttırmak ve onların mutlu olmalarını sağlamaktır" dediEtiketler:

90 Yaşından Sonra Örgüye Başladılar  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com