Eğitici Eğitimi Programı Başladı


Tarih: 13-02-2018 11:22 Genel Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 910 Defa Görüntülendi


Eğitici Eğitimi Programı Başladı


Eğitici Eğitimi Programı Başladı


Aile Eğitimi Programı Kapsamında Eğitici Eğitimi Programı Başlamıştır

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında 12 Şubat 2018 Pazartesi günü Eğitici Eğitimi programının açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Aile Eğitim Programı kapsamında, eğitici sayısını arttırarak daha fazla vatandaşımıza aile eğitimi verilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen eğitici eğitimi,  Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde ve bağlı kuruluşlarda farklı branşta görev yapan 23 meslek elemanının katılımıyla gerçekleştirildi.

AEP Eğitici Eğitimi Programının açılış konuşmasını yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Bedriye KARAKOÇ,  Bakanlığımızın  koruyucu ve önleyici sosyal politika hedeflerinden olan Aile Eğitim Programının ailelerin bilinçlendirilmesinde büyük rol oynadığını belirtti. Programın devamında Aile Eğitim Programının yapısını ve AEP Eğiticiliğini anlatıp programın yaygınlaştırılmasının önemini vurguladı. Bu konuda eğiticilere büyük görev düştüğünü, yapılacak olan eğitimlerle daha güçlü ve sağlıklı aileler hedefine ulaşılabileceğini dile getiren Bedriye KARAKOÇ konuşmasını;  “Siz değerli çalışma arkadaşlarım çoğu zaman kuruluşlarda kimi zaman sahada zor koşullarda çalışmakta ve büyük emekler vermektesiniz. Hizmet vermekte olduğunuz dezavantajlı kesimleri en iyi sizler tanımakta ve çoğu zaman onlara el uzatmakta ve yardımcı olmaktasınız. Toplumsal yapıyı ve değerleri yerinde, yakından görmektesiniz. AEP müfredatı işte tam da bu bahsettiğimiz dezavantajlı kesimlerin karşılaştığı sorunlara önleyici bir model çerçevesinde bakmakta ve henüz sorunlar ortaya çıkmadan aileyi güçlendirme sorunları bertaraf etme amacını taşımaktadır. Biz de bu kapsamda Çankırı Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak formatörlerimiz ve diğer eğiticilerimizin katkıları ile sizlere de AEP Eğitici Sertifikasını vermek istiyoruz. Katılacağınız AEP Eğitici Eğitiminde hepinize başarılar diliyorum” sözleri ile tamamladı.
Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 20-08-2018 12:30 - Çankırı haberleri