Vali Hamdi Bilge Aktaş, Şehidimizin cenazesine katıldı


Tarih: 12-02-2018 15:30 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2341 Defa Görüntülendi


Vali Hamdi Bilge Aktaş, Şehidimizin cenazesine katıldı


Vali Hamdi Bilge Aktaş, Şehidimiz Erdem Mut’un cenazesine katıldı


Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekâtı sırasında kırıma uğrayarak düşen ATAK helikopterinde şehit olan Çankırı Korgun ilçesi nüfusuna kayıtlı Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut, Kırıkkale'de düzenlenen törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Şehit Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut’un cenazesi, Çalılıöz Mahallesi'nde oturan baba evine getirildi. Burada dualar okundu ve helallik alındı. Ali ve Ayşe Mut çiftinin 3 çocuğundan ortancası olan Şehit Erdem Mut’un cenazesi, buradan cenaze namazının kılınacağı Nur Camiine götürüldü.

Şehit Pilot Üsteğmen Mut’un buradaki cenaze namazına başta Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ olmak üzere Çankırı protokolü, Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel TEKE ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda Çankırılı da katıldı. Cenaze töreninde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve diğer protokol mensupları ile on binlerce vatandaş da hazır bulundu.

Şehit Üsteğmen Erdem Mut, İkindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Kırıkkale Şehitliğinde toprağa verildi.


 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri