Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni


Tarih: 05-02-2018 14:11 Valilik Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1944 Defa Görüntülendi


Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Çankırı'da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi


Çankırı’da  3 şehit ailesi ile 2 gazimize Cumhurbaşkanlığınca verilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı törenle takdim edildi.
Çankırı Valisi Hamdi Bilge AKTAŞ programa katılan Şehit ve Gazi ailelerimizi tören mangası eşliğinde karşıladı.
Programa Milletvekilleri Hüseyin FİLİZ, Av. Muhammet Emin AKBAŞOĞLU, Garnizon Komutanı Piyade Albay Oğuz ÇİÇEK, Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇAKMAK, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan AYRANCI, Baro Başkanı Av. Erkan KÖROĞLU, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü Sadettin AKSOY, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Murat BOZKURT, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi ŞEKER, İlçe Belediye Başkanları, POMEM Müdürü Ayhan KOCAOĞLU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hasan Yıldız, Daire Amirleri, STK Temsilcileri ile Şehit ve Gazi Ailelerimiz katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. Daha sonra Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın mesajı okundu. Türk Silahlı Kuvvetleri Tanıtım Filmi seyredildikten sonra İsmet İnönü İlköğretim Okulu Öğrencisi tarafından “BAYRAK” şiiri okundu. Müftü Yardımcısı Dr. Abdullah SAĞIR’ın yaptığı duadan sonra Madalya törenine geçildi.
 
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcihini Şehit ve Gazi Ailelerimize takdim etmeden önce konuşma yapan Vali Hamdi Bilge AKTAŞ “Üzerinde yaşadığımız kutsal toprakları bizlere vatan yapmak için canını feda etmekten imtina etmeyen aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri, fedakârlık ve feragat timsali kahraman gazilerimiz, değerli çalışma arkadaşlarım, saygıdeğer misafirler;
Ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün korunmasına, devletimizin yücelmesine üstün gayretleri ve fedakârlıklarıyla katkıda bulunanlara, bu uğurda canlarını feda edenlere verilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı”nı Cumhurbaşkanımız adına, şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize takdim etmek üzere bugün bir araya geldik. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz bugün gurur ve hüznü bir arada yaşıyorlar.  Şehitlik ve gazilik makamlarına bu dünyada bir değer biçmenin mümkün olmadığı hepimizin malumudur. Herkese nasip olmayan türden yüce makamlardır şehitlik ve gazilik. Vatan sağ olsun diyerek bu ülke, bu millet için en büyük fedakârlığı sizler gösteriyorsunuz. Bu çok yüce bir iştir. Sizlerle iftihar ediyoruz.
Şehitlerimiz, onların bizlere emaneti olan aileleri ve gazilerimiz her zaman başımızın üstündedirler. Türk milleti şehitlerimizin ve gazilerimizin değerini daima bilmiştir. Devletimiz her zaman şehit yakınları ve gazilerimizin yanında ve hizmetindedir. Bizler şehitlerimizin emanetine ve gazilerimize kararlılıkla sahip çıkarak, ülkemizi geleceğe en güçlü şekilde taşımak için çalışıyoruz.
Sizler ebediyete irtihal etmiş olan şehitlerimizin anneleri, babaları, eşleri, çocukları ve gazilerimiz olarak bu övünç madalyalarına layık görülen kişilersiniz. Bugün, vatan için, milletimiz için canlarını ortaya koyan değerli insanların, onların ailelerinin ve hepimizin gurur günüdür. Devletimizin ve milletimizin bir vefa sembolü olarak sizlere takdim edeceğimiz madalya ve beratın nesilden nesile gururla, kıvançla aktarılmasını temenni ediyorum.
 
Bugün, “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” alacak Aziz Şehitlerimiz Piyade Uzman Çavuş Atıf GÜNKAN, Sivil İşçi Cumali AKMAN ve Sivil Vatandaş Medet EKİZCELİ ile Kahraman Gazilerimiz Selahattin KARAYEL ve Abdullah BAHÇECİ başta olmak üzere tüm şehitlerimize, gazilerimize ve ailelerine, ülkemize yaptıkları hizmetler için şükranlarımızı sunuyorum. Allah onlardan razı olsun diyorum.
Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla yâd ediyor; yiğit gazilerimizi minnetle anıyorum.” Dedi.
Konuşmanın ardından Vali Hamdi Bilge AKTAŞ tarafından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN adına Aziz Şehitlerimiz P. Uzm. Çvş. Atıf GÜNKAN, Cumali AKMAN, Medet EKİZCELİ’nin aileleri ile Gazilerimiz Selahattin KARAYEL ve Abdullah BAHÇECİ’ye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdim edildi.
 


 

 

 

  


 


 

 

 

 

 

 
 

Etiketler: Çankırı Valilikhaberleri
Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni

Ana Sayfa


Vali Aktaş ,DSİ yeni Müdürünü Ziyaret Etti - Murat Bingöl - Çankırı DSİ Müdürü Murat Bin göl Vali Aktaş ,DSİ yeni Müdürünü Ziyaret Etti
Vali Hamdi Bilge Aktaş ,DSİ yeni Müdürünü Murat Bingöl'ü Ziyaret Etti

Vali, Tuz Fabrikası’nda incelemelerde buldu - - Vali, Tuz Fabrikası’nda incelemelerde buldu
Vali Hamdi Bilge Aktaş, Tuz Fabrikası’nda incelemelerde bulundu

Vali Aktaş Afrin’de Yaralanan Askerimizi Ziyaret Etti - - Vali Aktaş Afrin’de Yaralanan Askerimizi Ziyaret Etti
Vali Hamdi Bilge Aktaş Afrin’de yaralanan Uzm. Çvş. Hakan Kayacı’yı ziyaret etti

KUZKA, Valisi AKTAŞ Başkanlığında Toplandı - Vali Hamdi Bilge Aktaş - KUZKA, Valisi AKTAŞ Başkanlığında Toplandı
KUZKA Şubat Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı Kastamonu’da Yapıldı

Bakan Fakıbaba, Vali AKtaş’ı Ziyaret Etti - - Bakan Fakıbaba, Vali AKtaş’ı Ziyaret Etti
Bakan Fakıbaba, Vali Hamdi Bilge Aktaş'ı makamında ziyaret etti

Vali Hamdi Bilge Aktaş, Şehidimizin cenazesine katıldı - - Vali Hamdi Bilge Aktaş, Şehidimizin cenazesine katıldı
Vali Hamdi Bilge Aktaş, Şehidimiz Erdem Mut’un cenazesine katıldı

Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni - Çankırı Valilikhaberleri - Çankırı ValisiHamdi BilgeAktaş Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni
Çankırı'da Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirildi

2018 İl İstihdam toplantısını gerçekleştirdi - - 2018 İl İstihdam toplantısını gerçekleştirdi
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi

İstifa Etmek Zorunda Bırakılan Aktaş, Boş Durmuyor - Seval Aktaş - Zeynep Perihan Dinç - Vali eşi Seval Aktaş - başkan eşi Zeynep Perihan Dinç İstifa Etmek Zorunda Bırakılan Aktaş, Boş Durmuyor
Çankırı’da İdarecilik Görevinden Ayılan Seval Aktaş , Mehmetçiğe Destek Kampanyası Düzenliyor.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
  regent cruises - rssc
.