Turizm Derneği Yıldıztepe’ye Gezi Düzenliyor


Tarih: 02-02-2018 11:04 STK Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1988 Defa Görüntülendi


Turizm Derneği Yıldıztepe’ye Gezi Düzenliyor


Turizm Derneği Yıldıztepe’ye Gezi Düzenliyor


Turizm Derneği 11 Şubat Pazar günü Yıldıztepe’ye gezi düzenliyor.

Turizm Derneği Başkanı Zeki Tekin gazetecilere yaptığı açıklamada “Derneğimiz 2004 yılında Çankırı’da Vali olarak görev yapan Ali Haydar Öner’in önerileri doğrultusunda Çankırı Turizm Derneği bir avuç Çankırı sevdalısı tarafından kuruldu. Derneğin amacı Çankırı’ya gelen turistlere Çankırı’nın tarihi ve turistik yerlerini tanıtmak ve böylece Çankırı’nın ülke çapında tanıtılmasını sağlamak. Ayrıca derneğimiz üyeleri ile yakınlarının istekleri doğrultusunda yurt içi ve yurt dışı tarihi ve turistik yerlerinin görmek ve tanımak amacıyla geziler düzenlemektir” dedi

Tekin “Gezi amacıyla Çankırı’ya Ankara’dan ziyaretçi gelmektedir. Bu ziyaretçilere öncelikle Tuz Mağarasına, eski adliye binası restore edilerek hizmete açılan Müzeye, Selçuklu döneminden kalan Taşmescid’e Tarihi Çamaşırhaneye, Dr.Rıfkı Kamil Urga Araştırma Merkezine, Çivitcioğlu Medresesine, Sultan Süleyman Camisine, Buğday Pazarı Medresesine, Uçak Kütüphanesine ve Çankırı’nın fethini gerçekleştiren Emir Karatekin’in türbesi bulunan Çankırı Kalesine görmeleri sağlanarak bilgilendirilmektedir” dedi.

Tekin sözlerine bu tarihi ve turistik yerlerin Çankırı turizmine kazandırılmasında emeği olan  Belediye Başkanımız İrfan Dinç’e teşekkür ederek “Çankırı’nın turizmde marka şehir  olması ve 2018 yılında farkındalık yaratma konusunda büyük katkıları olmaktadır” dedi

Kış turizmi için tercih edilen Yıldıztepe’ye yoğun turist geldiğini belirtilen Tekin “Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Yıldıltepe’ye 11 Şubat Pazar günü gezi düzenliyoruz. Bu geziye ilgi duyların katılmasını arz ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Turizm Derneği Yıldıztepe’ye Gezi Düzenliyor  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri