Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı


Tarih: 31-01-2018 14:03 Belediye Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1263 Defa Görüntülendi


Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı


Çankırı'da Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı


Çankırı Belediyesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursu başlatıldı.  Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği alanında üretim yapmak isteyen 70 kişinin eğitimleri Esentepe Kültür Merkezinde devam ediyor.

Sosyal belediyeciliği her alana taşıyan Çankırı Belediyesi, yelpazesini genişletiyor. Özellikle kadın çalışmaları kapsamında farklı birçok kursa ev sahipliği yapan Belediye, yine farklı bir alana daha el attı. Halk Eğitim Müdürlüğünün ortak girişimleri ile düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği kursuna Çankırılılar da yoğun ilgi gösterdi. 8’i erkek 70 kişi, tıbbi ve aromatik bitkilerin nasıl ve hangi koşullarda yetiştirilip ekonomiye kazandırılabileceğini öğrenecek. Kurs sonunda yapılacak sınavda başarı gösteren katılımcılara sertifika verilecek. Katılımcılar, aldıkları sertifikaların ardından sunacakları projelerin onaylanması durumunda Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun %65 oranında hibe desteğinden faydalanabilecek.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği hakkında bilgilendirilen vatandaşlarımızın aile bütçelerine katkı sağlayacak projeler ile karşımıza çıkacaklarına inanıyoruz. Bu kurslarımıza özellikle hanımların yoğun ilgi göstermesi de bizleri ayrıca mutlu ediyor. Farklı alanlardaki eğitimlerimizi vatandaşlarımız ile buluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.
 

 


Etiketler:

Tıbbi ve Aromatik Bitki Yetiştiriciliği Kursu Başladı  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri