2018 İl İstihdam toplantısını gerçekleştirdi


Tarih: 30-01-2018 23:34 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1566 Defa Görüntülendi


2018 İl İstihdam toplantısını gerçekleştirdi


İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2018 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi


Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Vali Yardımcısı Zeki KARACA başkanlığında gerçekleşen toplantıya Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Alim ÇAYCI ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arif KIRKPINAR katıldı. Türkiye İş Kurumunu temsilen İstihdam Hizmetleri Daire Başkanlığı İstihdam Uzmanı Ekmel Onur AYDIN katıldı.

Kurul Üyesi Kamu Kurumlarının İl Müdürleri ile STK Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyelerinin de katıldığı toplantıda İl Müdürü Alim ÇAYCI tarafından Çankırı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2017 yılı faaliyetlerinin sunumu yapılarak komisyon tarafından değerlendirildi.

Toplantıda Çalışma Hayatında Milli İstihdam Seferberliği Kapsamında 2017 yılında yapılan faaliyetlerin değerlendirilerek, 2018 yılında Uygulanacak Programlar görüşüldü. İşkur tarafından Engelli-Eski hükümlü kişilerin kendi işlerini kurmaları halinde verilecek hibe Projelerinin değerlendirilmesi yapıldı. Yürütme Kurulu ve Denetim Kurulunda görev alacak üyelerin belirlenmesi ile Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2018 Yılı İş Gücü Eğitim Planı’nın görüşülerek karara bağlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında Mesleki ve Teknik Eğitim yapan okul ve kurumlarda gerçekleştirdiği faaliyetlerin değerlendirilmesi ve 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yapılacak faaliyetler belirlendi. Bazı okullarımızın Alan-Dal açma ve kapatma teklifleri görüşüldü. Mesleki ve Teknik Eğitim Yönetmeliğinin 86. Maddesinde yer alan Kalfa-Usta öğrenci ve kursiyerlerle ilgili sınav ve nakil işlemlerinin İlimiz Gürhan Titrek Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce gerçekleştirilmesi için yetki verildi.


 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 19-08-2018 22:57 - Çankırı haberleri