Çankırıda ‘Bir Adım Farkındalık’ Etkinliği Düzenlendi


Tarih: 29-01-2018 15:27 Egitim Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1823 Defa Görüntülendi


Çankırıda ‘Bir Adım Farkındalık’ Etkinliği Düzenlendi


Çankırıda ‘Bir Adım Farkındalık’ Etkinliği Düzenlendi


Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi tarafından uygulanan ‘Bu Ay Çok Özelsiniz’ Projesi kapsamında her ay farklı bir engel türüne yönelik etkinlikler yapılmaktadır. Ocak ayı için belirlenen görme engeline yönelik farkındalık oluşturabilmek amacıyla da ‘Bir Adım Farkındalık’ etkinliği yapıldı. Çankırı’daki bir alışveriş merkezinde yapılan etkinlik Görme Engelli Öğretmen Medine Çakır’ın başarı engel tanımaz konulu konuşması ile başladı. Daha sonra Ortaokul 6. Sınıf görme engelli öğrenci Büşra Çakır tarafından ‘Ey Sevgili’ şiiri okundu. Daha sonra etkinliği izleyenler arasından gönüllü olanlar gözlerini kapatarak baston yardımı ile ‘Bir Adım Farkındalık’ yürüyüşü yaptılar. Yürüyüş sonunda katılımcıların çok kısa bir sürede olsa görme engelli bir birey olarak kendilerini nasıl hissettikleri soruldu. Görme engelli bireylerin eğitiminde kullanılan eğitim materyalleri de sergilendi.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdür vekili Arif Kırkpınar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve okul müdürlerinin katıldığı etkinliğe Çankırı Halkı da çok yoğun ilgi gösterdi.

Çankırı Şehit Yusuf Çelik Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Çelebi Çağlayan’da etkinliğin amacına ulaştığını, özel eğitim alanında bir adım da olsa farkındalık oluşturduklarını benzer etkinliklerin devam edeceğini ifade etti.
 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri