Çankırı EMITT Turizm Fuarı’nda Tanıtıldı


Tarih: 29-01-2018 09:28 Genel Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 816 Defa Görüntülendi


Çankırı EMITT Turizm Fuarı’nda Tanıtıldı


Çankırı EMITT Turizm Fuarı’nda Tanıtıldı


Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında muhteşem ve görkemli bir açılış töreni ile başladı.

Açılışını Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un yaptığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 70’i aşkın ülkeden yaklaşık 5 bin kurum, kuruluş, firma ve markanın katılımıyla başladı. Fuara Türkiye’de birçok valilikler ve belediyelerin yanı sıra turizm alanında faaliyet gösteren oteller, tur operatörleri, diplomatik temsilcilikler ve çeşitli seyahat acenteleri stant açtı.

Çankırı Valiliğinin öncülüğünde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün koordinesinde EMİTT fuarında açılan Çankırı standı ilin sahip olduğu zengin turizm potansiyelini uluslararası alanda kapsamlı bir şekilde tanıtmak amacıyla TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde yerini aldı.

Çankırı tuz mağarası şeklinde inşaa edilen standda, tuz mağarası, kaya tuzu, yamaç paraşütü ve arkeolojik kazılardan elde edilen eserlerin sergilendiği müzenin yer aldığı tarihi, kültürel ve turizm unsurları ziyaretçilere tanıtıldı. Standda yöresel tatların yanında geleneksel yöntemle elde edilen kaya tuzu da ziyaretçilerin damak tadına sunuldu.

Çankırı için ayrılan stantta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, değişik dillerde hazırladığı tanıtım kitap ve broşürlerini, Tanıtım CD’lerini çanta içerisinde hazırlayarak, gelen ziyaretçilere dağıtımını gerçekleştirdi.

Fuarın birinci gününde Çankırı standını İstanbul Valisi Vasip Şahin olmak üzere pek çok ilin valileri, belediye başkanları, milletvekilleri, turizm sektörü temsilcileri ve çok sayıda katılımcı ziyaret etti.

Çankırı standını ziyaret edenler arasında yer alan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Çankırı’nın tarihi, turistik değerleriyle ilgili bilgi aldı. Kızılcık ekşisi ile Muska’nın tadına Yayman, Çankırı’nın bu değerlerini herkesin görmesi gerektiğini ifade etti.
Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

haber18.com Çankırı Haberleri

Çankırı haberleri