Sudan’da Türkiye Denilince İlk İlimiz Akla Geliyor


Tarih: 26-01-2018 14:34 universite Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1550 Defa Görüntülendi


Sudan’da Türkiye Denilince İlk İlimiz Akla Geliyor


Hasan Ayrancı: pek çok Sudanlı öğrenciye mesleki eğitim verildi


Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yusuf el-Kordofani’nin Sudan Yükseköğretim Bakanlığı üst düzey yetkilileri onuruna Büyükelçilik rezidansında verdiği akşam yemeğine özel davetli olarak katıldı.

Eski Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı ve Turkcell Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Mehmet Hilmi Güler, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Başkan Yardımcısı Dr. Hüseyin Şirin’de katıldığı yemekte; Rektör Ayrancı, Büyükelçi Yusuf el-Kordofani ve yemeğe katılanlara Çankırı Karatekin üniversitesinin Sudan’da kurduğu Sudan Türk Mesleki ve Teknik Eğiticilerin Eğitim Merkezi hakkında bilgi verdi.

Rektör Ayrancı, “Merkez 2013 yılından bu yana Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında vurguladığı gibi pek çok Sudanlı öğrenciye mesleki eğitim verdi. Kurulan işbirliği sayesinde meslek sahibi olan Sudanlı öğrenciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgeye yaptığı ziyarette, kendilerine teşekkür etme fırsatı yakaladı.  Üniversitemiz ile Sudan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde “Müslüman Ülkeler Ortak Yüksek Öğretim Ağı” projesi de yürütülüyor. Bu proje çerçevesinde imzalanan Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi anlaşması bölgede heyecan uyandırdı” dedi.

Sudan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yusuf el-Kordofani ve Sudan Yükseköğretim Bakanlığı Yetkilileri ’de Sudan’da Türkiye denilince ilk Çankırı ve Çankırı Karatekin Üniversitesinin akıllara geldiğini vurgulayarak” Çankırı Karatekin Üniversitesinin Sudan eğitimine ve kültürüne yaptığı katkılardan dolayı minnettar olduklarını ve var olan işbirliğini geliştirerek devam ettirmek istediklerini söylediler.Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 19-08-2018 22:54 - Çankırı haberleri