Çankırılı İzciler Bocce Sporu Yaptılar


Tarih: 25-01-2018 21:43 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1207 Defa Görüntülendi


Çankırılı İzciler Bocce Sporu Yaptılar


Çankırı Serhat Gençlik, Spor Ve İzcilik Kulübü Bocce Sporu Yaptılar


Çankırı Serhat Gençlik, Spor ve İzcilik Kulübü “Bedence Sağlam Ahlakça Güzel Olmak İçin İzcilik” projesi kapsamında, açık alan çalışmaları kapsamında  Bocce sporu yaptılar. Antrenör Savaş Aktepe eşliğinde icra edilen sporu izciler farklı bir spor olduğunu, çok güzel eğlendiklerini söylediler.
SERGENÇ Kulüp Başkanı, “Orhan Saka Spor salonunun kullanımına izin veren Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ve ayrıca Bocce spor sahasını kullanımına izin veren İsmail ÖZDEMİR huzur evi Müdürlüğü’ne teşekkür etti.
Bocce:
Bocce punto, raffa ve volo atış sistemleriyle sınırlandırılmış düzgün bir sahada sentetik bocce topları ile oynanan spor dalıdır. Oyun, toplan birbirine yaklaştırma (punto) ya da vurulacak büyük ve küçük topların önceden saptanması sonucu raffa ve volo atışı ile uzaklaştırma yöntemi ile oynanır. Böylece oyuncular bir veya birden fazla topla oynamaya devam ederek en yüksek puanı elde etmeye çalışırlar.


 

 

 

 

 


Etiketler:

Çankırılı İzciler Bocce Sporu Yaptılar  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com