Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk’ün Karne Mesajı


Tarih: 18-01-2018 18:14 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1133 Defa Görüntülendi


Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk’ün Karne Mesajı

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk’ün 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Birinci Dönem Karne Mesajı:


Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü  Öztürk;Çankırı Milli Eğitim Müdürlüğü camiası olarak, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının Birinci Dönemini özverili bir biçimde çalışmanın ve huzurlu bir biçimde tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 19 Ocak 2018 tarihinden itibaren başlayacak olan yarıyıl tatili, 5 Şubat 2018 tarihinde sona erecektir.
İlimiz genelinde bulunan 179 okulda, toplam 2097 öğretmen ile eğitim gören 3.066 okulöncesi, 8.605 ilkokul, 9.102 ortaokul, 7.989 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere, toplam 28.762 öğrencimiz karne alacaktır. Bizler de öğrencilerimizin bu heyecanını hep birlikte yaşayacağız.

Sevgili Öğrenciler,
Eğitim hayatınızda sizler ve aileleriniz için çok önemli ve değerli bir yarıyılı daha tamamlayarak karnelerinizi alacaksınız. Karnelerinizdeki sonuçlar ve değerlendirmeler elbette ki tüm eğitim hayatınızı yansıtmak yerine sadece bu dönemin sonuçlarını gösterecektir. Bir dönem boyunca çalıştınız, çaba gösterdiniz ve karnelerinizi alarak tatil dönemine ulaştınız.  Bu tatil döneminde güçlü olmadığınız yönlerinizi geliştirmenizi, kendinizi tanıma imkânı bulabileceğiniz ve akademik zekânızın yanı sıra duygusal zekânızın da gelişmesine katkı sağlayabilecek sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmanızı sizlere özellikle ve öncelikle tavsiye ediyorum. Tatil sürecinde mümkün olduğu kadar ve imkânlar dâhilinde kitap okuma, film izleme, müze ve tarihi mekân gezileri, akraba ve arkadaş ziyaretleri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetler içerisinde yer almanız da son derece önemlidir.

Saygıdeğer veliler;
Her öğrencinin nasıl ki parmak izi farklı ise öğrenme düzeyi, öğrenme yöntemi, konu esikliği, hedefi ve motivasyon düzeyi de farklıdır. Eğitimciler ve aileler için her çocuk farklı gelişim özelliklerine sahiptir ama aynı zamanda her çocuk aynı derecede değerlidir. Çocuğunuzun eve getireceği karnesi, ders başarısı hakkında bilgi verse de hayatta mutlu ve başarılı olmak için yeterli olamayabilir. Bu nedenle, karnelerini değerlendirirken sadece sonuca odaklanmak yerine çocuğunuzun özelliklerini, ihtiyaçlarını belirlemeye çalışmanız, sizlerin de bu sürecin muhasebesini yapmanız, çocuğunuzun bundan sonraki okul hayatı ve gelecekteki başarısı açısından çok daha uygun olacaktır.
Çocuklarınızın, tatil döneminde sadece ders başarısının gelişimini dikkate almak yerine duygusal zekâlarının gelişimine de destek olabilecek, hem de yorgunluk ve kaygılarını üzerlerinden atmalarına yardımcı olacak sosyal, kültürel etkinliklere ve sportif aktivitelere katılarak eğlenerek dinlenmelerini sağlayabilirsiniz. Hoşlandığı, başarılı olabileceğine inandığı, yetenekli ve ilgili olduğu kitap okuma, tiyatro, sinema, resim, müzik vb. sanatsal alanlarda bir hobi edinmesi, sosyalleşmesi ve özgüveninin gelişimi açısından son derece önemlidir. Bu konuda sizlerin çabası ve onlar için model olmanız da son derece yararlı ve etkili olacaktır.

Kıymetli Meslektaşlar;
Öğretmenlik mesleği çok özel, çok anlamlı ve değerli bir meslektir. Bu kutlu mesleğin hem zihin hem de gönül işi olduğunun bilincinde olarak göstermiş olduğunuz gayret ve özveriyle okulumuzun, ilimizin ve ülkemizin gelişimine çok önemli katkıda bulunmaktasınız. Yarıyıl tatilinin sizler için de bir fırsat olduğunun bilinci ile hem dinleneceğinizi hem de bu dönemde gerek mesleki gerekse kişisel gelişiminize de katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile özverili çalışmalarınız ve yoğun gayretinizden dolayı öncelikle tüm eğitimcilere, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen yöneticilerimize, velilerimize çok teşekkür eder;  eğitime emek veren tüm personelimize ve öğrencilerimize mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmeleri dileğiyle saygılar sunarım.

Etiketler: Muammer Öztürk Karne Tatili Mesajı
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Öztürk’ün Karne Mesajı

Ana Sayfa


Çankırı'da Kardeşim Üşümesin Projesi - - Çankırı'da Kardeşim Üşümesin Projesi
Milli Eğitim Müdürlüğünün Kardeşim Üşümesin Projesine Ailelerde Dahil Oldu

Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar - - Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar
İl Milli Eğitim Müdürü, Velilerin Evinde Kitap Okudu

Çankırı Ticaret Lisesi Mezunlarından Vefa Örneği - - Çankırı Ticaret Lisesi Mezunlarından Vefa Örneği
Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin başarılı sporcularına destek oldular.

Çankırı Ajansdan Hibe Almaya Hak Kazandı - - Çankırı Ajansdan Hibe Almaya Hak Kazandı
Çankırı Ahmet Mecbur Efendi Bilim Ve Sanat Merkezi janssdan hibe almaya hak kazandı

Müdür Öztürk, Bunlar Öğretmenlerimizin Eseridir - - Müdür Öztürk, Bunlar Öğretmenlerimizin Eseridir
Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammet Öztürk, Bu Projeler Öğretmenlerimizin Eseridir. Dedi

Ders Çalışma Motivasyonu - - Ders Çalışma Motivasyonu
Psk.Dnş.Tahsin ÇİFTÇİ hocamızın kitabı çıktı !

Eğitim Güvenliği Toplantısı Yapıldı - - Eğitim Güvenliği Toplantısı Yapıldı
İlimizde Eğitim Güvenliği Toplantısı Vali Hamdi Bilge AKTAŞ başkanlığında, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu’nda yapıldı.

Çankırıda ‘Bir Adım Farkındalık’ Etkinliği Düzenlendi - - Çankırıda ‘Bir Adım Farkındalık’ Etkinliği Düzenlendi
Çankırıda ‘Bir Adım Farkındalık’ Etkinliği Düzenlendi

Karne Öncesi Öğrendiklerini Sergilediler - - Karne Öncesi Öğrendiklerini Sergilediler
Çankırı Vilayetleri Hizmet Birliği Anaokulu Öğrencileri Karne Öncesi Öğrendiklerini Sergilediler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
regent cruises
rssc - RSSC

  regent cruises - rssc

 

regent cruises - rssc
rssc - RSSC


.