Seval Aktaş Gönül ElçileriSeval Aktaş'ın Önerisi İle Engelliler İçin Toplandılar


Tarih: 18-01-2018 16:48 Valilik Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2301 Defa Görüntülendi


Seval Aktaş'ın Önerisi İle Engelliler İçin Toplandılar


Çankırı’da Engelli İl Koordinasyon Kurulu Kuruluyor


Gönül elçileri projesi ve bakanlığımızdaki engelli hizmetleri konulu program gerçekleştirilmiştir.

Çankırı Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın  eşi Seval Aktaş’ın önerileriyle Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Valilik Birlik Salonunda “Gönül Elçileri Projesi” ve “Bakanlığımızdaki Engelli Hizmetleri” konulu program gerçekleştirilmiştir.

Programa Vali Yardımcısı  Aslaner ve Valisi Hamdi Bilge Aktaş’ın  eşi Seval Aktaş, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin YILDIRIM ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yetkili temsilcileri katıldılar.

Yapılan Açıklamalarda: 19.12.2012 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan katkılarıyla Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde toplum kalkınmasında gönül elçileri projesi hayat bulmuştur.

Gerçekleştirilen programda, Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesinin bir alt projesi olarak başlayan ve ilerleyen süreçlerde Bakanlığın alternatif hizmet modeli haline gelen Koruyucu Aile Hizmet Modeli hakkında bilgi verildi.

Ardından ise Bakanlığımı dezavantajlı gruplar içerisinde yer alan engelli bireylere yönelik sunmuş olduğu hizmet modellerine yer verilmiştir.

Bu kapsamda Çankırı İl Müdürlüğüne bağlı ve dezavantajlı gruplara hizmet sunan Kuruluşlarımıza ziyaretler düzenlenerek dezavantajlı gruplarla vakit geçirilmesi ve onlarla bağ kurularak toplumsal hayata uyum sağlamaları için gerekli çalışmaların yapılmasının gerekliliği vurgulandı.

Toplantının sonunda verilen bilgiler ışığında Çankırı’da bulunan engelli vatandaşlarımıza daha sağlıklı, hızlı, kolay ve erişilebilir bir hizmet sunmak için Valisi Hamdi Bilge Aktaş ve Vali Yardımcısı Abdullah Aslaner başkanlığında, sekretaryasını İl Müdürlüğünce yürütecek “Engelli İl Koordinasyon Kurulu” nun kurulmasına karar verilmiş olup Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın gönül elçiliği projesi kapsamında ilimizde bulunan dezavantajlı gruplar için Gönül Elçiliği kapsamında diğer kamu kurum ve kuruluşlarından destekleri istendi..


 

 
seval aktaş gönün elcileri. Emine Erdoğan
 

 

 

 

 
Çankırı Seval Aktaş Haberleri

Etiketler:

Seval Aktaş Gönül Elçileri

Seval Aktaş Gönül Elçileri 

HABERLER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Çankırı - haberleri - Haber
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri

Bu Gün: 19-08-2018 22:58 - Çankırı haberleri