Rektör Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi


Tarih: 11-01-2018 14:47 universite Muhabir: Turgut Reis  Bu Sayfa: 1305 Defa Görüntülendi


Rektör Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi

Çankırı Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Gazetecilerle Bir Araya Geldi


Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu hele hele Çankırı gibi küçük ölçekli bir ilde bu mesleği yapmanın daha da zor olduğunu vurgulayarak, “biz yerel basınımızı çok seviyor ve önemsiyoruz. Her zaman söylediğim gibi İstiklal harbinde büyük sermayeli basının işbirlikçiliği karşısında yerel basının kahraman duruşu hafızamızda büyük yer tutmaktadır. Biz onların yanındayız, onlar da bizim yanımızda. Gönül istiyor ki tüm meslek gruplarında olmasını istediğimiz gibi gazetecilerin de çalışma şartları ve özlük hakları en iyi düzeyde olsun ama gazetecilik mesai kavramı olmadan yapılan bir meslek ve bizlerin dünyaya bakan gözü duyan kulağı bu yüzden gazetecilerin ekonomik anlamda sıkıntılarının olmaması lazım, inşallah sizlerin daha iyi şartlarda çalışabilmesi için gerekli çalışmalar en kısa sürede yapılır. Gün vesilesi ile zor şartlar altında çalışan gazeteci arkadaşlarımızın bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Gündeme dair önemli açıklamalarda yapan Rektör Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesinin yeni çalışmaları ve projelerinden de bahsederek gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.
Gazeteciler adına konuşan Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Demir’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kendilerini unutmayan Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya tüm arkadaşları adına teşekkür ettiğini söyleyerek, “bizler Çankırı’da sayımız ve imkanlarımız kısıtlı olsa da elimizden gelen en iyi şekilde bu mesleği icra etmeye çalışıyoruz, bu anlamda bize her türlü desteği veren ve kolaylık sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz, Çankırı Karatekin Üniversitesi de haberciler olarak en iyi çalıştığımız kurumlardan biri bu anlamda da kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen yemek programı Rektör Ayrancı’nın Çalışan Gazeteciler günü anısına gazetecilere çeşitli hediyeler vermesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhanede düzenlenen yemeğe Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ahmet Özcan, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yeşiller, Genel Sekreter Ali Sarıca, Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği üyeleri, ajans temsilcileri, gazete çalışanları ve internet haber siteleri temsilcileri katıldı. 

 

 

 

 

 


Etiketler: hasan ayrancı
Rektör Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi

Ana Sayfa


Fuar'da Çankırı Üniversitesini Tanıttılar - - Fuar'da Çankırı Üniversitesini Tanıttılar
Fuar'da Çankırı Karatekin Üniversitesini Tanıttılar

Tuz Mağarasında Sergi Açtılar - - Tuz Mağarasında Sergi Açtılar
Çankırı Karatekin Üniversitesi Tuz Mağarasında Sergi Açtı

Çankırı karatekin Üniversitesi Finale Kaldı - - Çankırı karatekin Üniversitesi Finale Kaldı
Çankırı karatekin Üniversitesi İpek Yolunun Hazineleri ile Finale Kaldı

Üniversite Halkbank İle Devam Dedi - - Üniversite Halkbank İle Devam Dedi
Üniversite Halkbank İle Devam Dedi

Sudan’da Türkiye Denilince İlk İlimiz Akla Geliyor - - Sudan’da Türkiye Denilince İlk İlimiz Akla Geliyor
Hasan Ayrancı: pek çok Sudanlı öğrenciye mesleki eğitim verildi

AFRİN Harekatı ile Alakalı 4 Dilde Mektubu Yazdı - Rektör hasan Ayrancı - Çankırı Karatekin Üniversite Rektörü Hasan Ayrancı AFRİN Harekatı ile Alakalı 4 Dilde Mektubu Yazdı
Çankırı Karatekin Üniversite Rektörü Hasan Ayrancı AFRİN Harekatı ile Alakalı 4 Dilde Bilgilendirme Mektubu Yazdı

Rektör Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi - hasan ayrancı - rektör hasan ayrancı, admin turgut özkan, haber 18 Rektör Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi
Çankırı Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Gazetecilerle Bir Araya Geldi

Üniversite Öğrencileri Merkez Bankası’nı Ziyaret Etti - - Üniversite Öğrencileri Merkez Bankası’nı Ziyaret Etti
Karatekin Üniversitesi Ekonomi Topluluğu Merkez Bankasına Teknik Gezi Düzenledi

Türk Resim Sanatı Konferansı Gerçekleştirildi - Karatekin Üniversitesi - - Karatekin Üniversitesi rektör hasan ayrancı Türk Resim Sanatı Konferansı Gerçekleştirildi
Karatekin Üniversitesndei Başlangıçtan Günümüze Türk Resim Sanatı Konferansı Gerçekleştirildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
  regent cruises - rssc
.