hasan ayrancıRektör  Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi


Tarih: 11-01-2018 14:47 universite Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1592 Defa Görüntülendi


Rektör Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi


Çankırı Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Gazetecilerle Bir Araya Geldi


Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Çankırı’da görev yapan basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıda konuşan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu hele hele Çankırı gibi küçük ölçekli bir ilde bu mesleği yapmanın daha da zor olduğunu vurgulayarak, “biz yerel basınımızı çok seviyor ve önemsiyoruz. Her zaman söylediğim gibi İstiklal harbinde büyük sermayeli basının işbirlikçiliği karşısında yerel basının kahraman duruşu hafızamızda büyük yer tutmaktadır. Biz onların yanındayız, onlar da bizim yanımızda. Gönül istiyor ki tüm meslek gruplarında olmasını istediğimiz gibi gazetecilerin de çalışma şartları ve özlük hakları en iyi düzeyde olsun ama gazetecilik mesai kavramı olmadan yapılan bir meslek ve bizlerin dünyaya bakan gözü duyan kulağı bu yüzden gazetecilerin ekonomik anlamda sıkıntılarının olmaması lazım, inşallah sizlerin daha iyi şartlarda çalışabilmesi için gerekli çalışmalar en kısa sürede yapılır. Gün vesilesi ile zor şartlar altında çalışan gazeteci arkadaşlarımızın bir kez daha 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

Gündeme dair önemli açıklamalarda yapan Rektör Ayrancı Çankırı Karatekin Üniversitesinin yeni çalışmaları ve projelerinden de bahsederek gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı.
Gazeteciler adına konuşan Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Murat Demir’de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kendilerini unutmayan Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı’ya tüm arkadaşları adına teşekkür ettiğini söyleyerek, “bizler Çankırı’da sayımız ve imkanlarımız kısıtlı olsa da elimizden gelen en iyi şekilde bu mesleği icra etmeye çalışıyoruz, bu anlamda bize her türlü desteği veren ve kolaylık sağlayan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz, Çankırı Karatekin Üniversitesi de haberciler olarak en iyi çalıştığımız kurumlardan biri bu anlamda da kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlenen yemek programı Rektör Ayrancı’nın Çalışan Gazeteciler günü anısına gazetecilere çeşitli hediyeler vermesi ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.
Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhanede düzenlenen yemeğe Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ahmet Özcan, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Yeşiller, Genel Sekreter Ali Sarıca, Çankırı Çalışan Gazeteciler Derneği üyeleri, ajans temsilcileri, gazete çalışanları ve internet haber siteleri temsilcileri katıldı. 

 

 

 

 

 


Etiketler:

hasan ayrancı

Rektör Ayrancı, Günlerinde Gazeteciler Bir Araya Geldi


İlimiz İçin Bakanları Tek Tek Gezdi
Bakanları Tek Tek Gezdi

Dünyanın En Güzel İnsanlarını Böyle Mutlu Etti
Rektör Hasan Ayrancı En Güzel Gönülleri Feht Etti. En Güzel İnsanları Mutlu Etti

Hasan Ayrancı Bayram Mesajı
Rektör Hasan Ayrancı Ramazan Bayramı Mesajı

Dil Öğrenme Yaz Kursları Başlıyor
Dil Öğrenme Yaz Kursları Başlıyor

Miniklere Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi
Karatekin Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Miniklere Sağlıklı Beslenme Eğitimi Verildi

Rektörün Övgüsüne Duyarsız Kalmadılar
Rektör Hasan Ayrancı’nın Övgüsüne Öğrenciler Duyarsız Kalmadılar

Rektör Hasan Ayrancı Öğrenci Evinde İftar Yaptı
Karatekin Üniversitesi Rektörü Hasan Ayrancı, Öğrenci Evinde İftar Yaptı

ÇAKÜ Sporcularından 3 Yeni Madalya
Karatekin Üniversitesi Sporcularından 3 Yeni Madalya

İftar Yemeğinde Sertifikalarını Aldılar
Cibutili Öğrenciler İftar Yemeğinde Sertifikalarını Aldılar

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

Tüm Haberler

Valilik Haberleri

Belediye Haberleri

Siyasi Haberler

Genel Haberler

ÇANKIRI
Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ