Ilgaz, Davos'tan Daha iyi Olacak


Tarih: 11-01-2018 09:15 Siyaset Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 3757 Defa Görüntülendi


Ilgaz, Davos'tan Daha iyi Olacak


Emin Akbaşoğlu: Dünya Beşten Büyük. Çankırı Ilgaz, Dünyaca Ünlü Davos''tan Daha İyi Olacak


Ilgaz Dağının Çankırı kısmında olan Doruk Otelin yıkılarak yerine yenisinin yapılacağı söyleniyordu.
Ancak konuyla alakalı bir süredir her hangi bir bilgi akışı olmamıştı. Çankırı Milletvekilimiz Av.Muhammet Emin Akbaşoğlu konuyla alakalı açıklamalarda bulunarak Doruk otelin projesini paylaştı.
Milletvekili Akbaşoğlu” Konuyla alakalı Orman Su İşleri Bakanlığımızda, Çankırı ve Kastamonu Milletvekillerimiz, Valilerimiz ve Belediye Başkanlarımız, Bakanlık Müsteşarımız, Genel Müdürümüz ve Bakanlık yetkilileri ile bir araya geldik.Hem İstiklâl Yolu Projesi hem de Çankırı Doruk Otel Projesi ile ilgili somut projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunduk. 1. ve 2. İstiklâl Mücâdelesinin karargâhı olan Ilgaz’ımızın dünya markası haline gelebilmesi,
Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Dünya 5’ten Büyüktür “ sözünün bir  yansıması olarak “Adil ve Merhametli Yeni Dünya” nın Davos’u inşâAllah Ilgaz olacak demiştik. İşte bu proje, bu düşünce ve yaklaşımın güzel bir örneği. Orman ve Su İşleri Bakanlığımızın üzerinde çalıştığı projeleri gördük ve birlikte değerlendirdik.Ülkemiz bir çok alanda dünyanın en iyi ve anlamlı projelerini gerçekleştiriyor.Ilgaz’a yapılacak bu güzel hizmette olduğu gibi Ilgaz, Davos'tan daha anlamlı bir fonksiyon icra edecek.
Şu anda proje üzerinde detaylar ayrıntıları ile gözden geçiriliyor. İnşallah en kısa süre içerisinde bu büyük projeler bitirilerek yerel, ulusal,bölgesel ve küresel anlamda hizmete sunulacak. Bu vesile ile Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu’na ve emeği geçen Bakanlık bürokratlarımıza yürekten teşekkür ederiz.“dedi.


 

 

Etiketler:

Ilgaz, Davos'tan Daha iyi Olacak  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com
haber18.com Çankırı Haberleri