Geleceğin Mutfak Şefleri Çankırı’da Yetişiyor


Tarih: 10-01-2018 21:54 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2546 Defa Görüntülendi


Geleceğin Mutfak Şefleri Çankırı’da Yetişiyor


Çankırı Ticaret Meslek Lisesinde Geleceğin Mutfak Şefleri Yetişiyor


Yiyecek İçecek Hizmetleri sektörü;  tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı bir gelişim ve değişim göstererek, önemli bir istihdam alanı haline gelmiştir. Yiyecek sektörünün özellikle mutfak ve servis dallarında olmak üzere kalifiye eleman ihtiyacı giderek artmaktadır. Ülkemizde turizm yatırımlarının da üst seviyede bulunması, bu ihtiyacın giderek daha da artmasını sağlamaktadır.  İlimizde, özellikle turizm otelcilik sektörünün ve diğer sektörlerin yiyecek içecek alanlarına ara eleman yetiştirmek için; Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (Çankırı Ticaret Meslek Lisesi) 2002 yılında, yiyecek içecek hizmetleri (Aşçılık ve Garsonluk) alanı açılmıştır.

Öğrenciler; okulda tam donanımlı mutfak ve servis atölyelerinde, teorik ve uygulamalı eğitimlerini aldıktan sonra, beceri eğitimlerini Antalya Belek Turizm merkezinde bulunan 5 yıldızlı turistik otellerde; 2 yıl üst üste beşer aylık dönemler halinde uygulamalı olarak yapmaktadırlar. Bu sayede uluslararası tecrübeye de sahip olan öğrencilerin kalifiye eleman olarak iş bulma imkanları da artmaktadır.

Okulumuz kurulduğu günden bugüne yüzlerce öğrenciyi mezun vermiştir. Mezun öğrenciler, okuldan aldıkları İşyeri Açma belgeleri ile kendi işyerlerini açabilmekte ya da; yükseköğrenimde turizm işletmeciliği, yiyecek içecek, gastronomi gibi alanları tercih edebilmektedir.  Mezun öğrencilerin büyük bir çoğunluğu ise alanıyla ilgili şehrimizde ve diğer illerdeki birçok kamu kuruluşu ve özel sektörde aşçı ve servis personeli olarak başarıyla hizmet vermektedirler.


 

 

 
 

Etiketler:

Geleceğin Mutfak Şefleri Çankırı’da Yetişiyor  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com