Emre AkbıyıkKırsal Turizm Sertifika Verildi


Tarih: 08-01-2018 15:07 Çankrı Kurumlar Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1052 Defa Görüntülendi


Kırsal Turizm Sertifika Verildi


Kırsal turizm etkinlikleri sertifika teslim töreni yapıldı.


Çankırı’da TKDK, Kırsal Turizm başlığı altında kırsal alanlarda yapılacak yeme-içme, dinleme ve konaklama tesislerine % 65 hibe imkânı sağlamaktadır. Bu alanda Çankırı’dan yapılacak proje başvurularına öncelik kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitimler sonucunda sertifika almaya hak kazananlar, düzenlenen tören ile belgelerini aldılar.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü ve Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat okulunun birlikte düzenlediği “Kırsal Turizm Etkinlikleri” adlı eğitime ilişkin sertifika teslim töreni, Çankırı Vali Yardımcıları Zeki Karaca, Abdullah Aslaner ve Vali Yardımcısı Vekili Murat Ertekin,  İl Koordinatörü Emre Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır, İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Aydın Demiröz, KUZKA Çankırı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mahmut Oral Taşçı, Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Ulucan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin katılımıyla 8 Ocak 2018 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü hizmet binasında gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan TKDK İl Koordinatörü Emre Akbıyık, Kırsal kalkınma anlayışının değiştiğini belirterek, “Günümüzde kırsal kalkınma yaklaşımı sadece tarımsal ürünlerinin üretiminden ibaret olan klasik konumunu aşarak bölgelerin doğal, kültürel ve tarihsel özelliklerinin tanıtılmasına yönelik faaliyetler ile eklemlenmiştir. Bu anlamda IPARD II üçüncü çağrı ilanı kapsamında ilimizde kırsal turizm etkinliklerine yönelik projelerin sayısının ve kalitesinin arttırılması amacıyla Nurettin Ok Halk Eğitim merkezi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz sertifika eğitim programının Çankırı’da kırsal ekonomik faaliyetlerin gelişmesine oldukça önemli katkı yapacağını düşünmekteyiz. “ şeklinde konuştu.

Proje başvurularının değerlendirilmesi aşamasında MEB onaylı sertifika sahiplerinin önemli avantaj sahibi olacağını belirten Akbıyık, sözlerine, “ Üçüncü çağrı ilanı kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” başlığı için yaklaşık 88 milyon avroluk bir bütçe ayrılmıştır. Bu bütçe içerisinde iller ayrılmış özel bir bütçe bulunmamaktadır. Bu nedenle ilimizdeki yatırımcıların doğru yönlendirilmesi ve sıralama kriterlerinden en fazla puan almasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bugün dağıtılacak sertifikalar ile Kırsal alanlarda yeme içme ve konaklama tesisi için hibe desteği başvurusu yapacak kursiyerlerimizin projeleri değerlendirilirken ekstra 15 puan kazanacak dolayısıyla sıralamada öncelik kazanmış olacaklar.” şeklinde devam etti.

Konuşmasının son bölümünde kursiyerlere temennilerini ileten Emre Akbıyık, “Eğitim boyunca kursiyerlerimizle oldukça pozitif bir ilişki yakalamayı başardık. Proje hazırlıkları süresince her aşamada il koordinatörlüğümüzü ziyaret ederek, doğru adımlar atmamız gerekiyor. Sertifikalarınızın Çankırı’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Akbıyık, konuşması düzenlediklerine etkinliğe katılarak kendilerine destek veren başta Vali yardımcıları Zeki Karaca, Abdullah Aslaner ve Vali Yardımcısı Vekili Murat Ertekin olmak üzere kurum amirlerine teşekkürlerini ileterek tamamladı.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından kursiyerlere sertifikaları Vali yardımcıları ve kurum amirleri tarafından iletildi.


 

 

 


Etiketler:

Emre Akbıyık

Kırsal turizm etkinlikleri sertifika teslim töreni yapıldı.

Haber Kırsal turizm etkinlikleri sertifika teslim töreni yapıldı.

Emre Akbıyık


Karadayı Köyünde Sel ve Su Baskını Oldu
Merkeze Bağlı Karadayı Köyünde Sel Ve Su Baskını Meydana Geldi

İlimiz Orman Fidanlık Müdürlüğüne Gök Atandı
Erol Gök ilimizin yeni Orman Fidanlık Müdürü oldu

Bu Müdür İşi Biliyor
İl Milli Eğitimd Müdürülüğünden Okullara Onarım Atağı

İl İlçe Kütüphane Müdürleri Toplantı Yaptı
İl İlçe Kütüphane Müdürleri Toplantısının 2. Si Gerçekleşti

Gar Personeli Şehidimizin Ailesini Ziyaret Etti
Gar Personeli Merkeze Bağlı Tüney Köyünde Şehidimizin Ailesini Ziyaret Etti

Jandarma nın Kuruluşu’nun 179. Yılı Kutlandı
Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 179. Yılı kutlaması İl Jandarma Komutanlığı’nda gerçekleştirildi

Polis Eşlerinden Anlamlı iftar Yemeği
Polis Eşleri Derneği Üyeleri Şehit Yakınları ve Gazi aileleri ile birlikte iftar yaptılar

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Sosyal Bütünleşme iftarı
Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün Hükümlülerle Sosyal Bütünleşme iftar Programı

Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Engelli Ve Eski Hükümlü Hibe Programına Davet Etti

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


 

İLÇELERİ

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com