Kırsal Turizm Sertifika Verildi


Tarih: 08-01-2018 15:07 Kurumlar Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 681 Defa Görüntülendi

Kırsal Turizm Sertifika Verildi


Kırsal turizm etkinlikleri sertifika teslim töreni yapıldı.


Çankırı’da TKDK, Kırsal Turizm başlığı altında kırsal alanlarda yapılacak yeme-içme, dinleme ve konaklama tesislerine % 65 hibe imkânı sağlamaktadır. Bu alanda Çankırı’dan yapılacak proje başvurularına öncelik kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitimler sonucunda sertifika almaya hak kazananlar, düzenlenen tören ile belgelerini aldılar.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çankırı İl Koordinatörlüğü ve Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat okulunun birlikte düzenlediği “Kırsal Turizm Etkinlikleri” adlı eğitime ilişkin sertifika teslim töreni, Çankırı Vali Yardımcıları Zeki Karaca, Abdullah Aslaner ve Vali Yardımcısı Vekili Murat Ertekin,  İl Koordinatörü Emre Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Çakır, İl Kültür ve Turizm Müdür vekili Aydın Demiröz, KUZKA Çankırı Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Mahmut Oral Taşçı, Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ömer Ulucan ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerlerin katılımıyla 8 Ocak 2018 Pazartesi günü gerçekleştirildi.

TKDK Çankırı İl Koordinatörlüğü hizmet binasında gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan TKDK İl Koordinatörü Emre Akbıyık, Kırsal kalkınma anlayışının değiştiğini belirterek, “Günümüzde kırsal kalkınma yaklaşımı sadece tarımsal ürünlerinin üretiminden ibaret olan klasik konumunu aşarak bölgelerin doğal, kültürel ve tarihsel özelliklerinin tanıtılmasına yönelik faaliyetler ile eklemlenmiştir. Bu anlamda IPARD II üçüncü çağrı ilanı kapsamında ilimizde kırsal turizm etkinliklerine yönelik projelerin sayısının ve kalitesinin arttırılması amacıyla Nurettin Ok Halk Eğitim merkezi ile birlikte düzenlemiş olduğumuz sertifika eğitim programının Çankırı’da kırsal ekonomik faaliyetlerin gelişmesine oldukça önemli katkı yapacağını düşünmekteyiz. “ şeklinde konuştu.

Proje başvurularının değerlendirilmesi aşamasında MEB onaylı sertifika sahiplerinin önemli avantaj sahibi olacağını belirten Akbıyık, sözlerine, “ Üçüncü çağrı ilanı kapsamında “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme” başlığı için yaklaşık 88 milyon avroluk bir bütçe ayrılmıştır. Bu bütçe içerisinde iller ayrılmış özel bir bütçe bulunmamaktadır. Bu nedenle ilimizdeki yatırımcıların doğru yönlendirilmesi ve sıralama kriterlerinden en fazla puan almasını sağlamayı amaçlıyoruz. Bugün dağıtılacak sertifikalar ile Kırsal alanlarda yeme içme ve konaklama tesisi için hibe desteği başvurusu yapacak kursiyerlerimizin projeleri değerlendirilirken ekstra 15 puan kazanacak dolayısıyla sıralamada öncelik kazanmış olacaklar.” şeklinde devam etti.

Konuşmasının son bölümünde kursiyerlere temennilerini ileten Emre Akbıyık, “Eğitim boyunca kursiyerlerimizle oldukça pozitif bir ilişki yakalamayı başardık. Proje hazırlıkları süresince her aşamada il koordinatörlüğümüzü ziyaret ederek, doğru adımlar atmamız gerekiyor. Sertifikalarınızın Çankırı’mıza hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Akbıyık, konuşması düzenlediklerine etkinliğe katılarak kendilerine destek veren başta Vali yardımcıları Zeki Karaca, Abdullah Aslaner ve Vali Yardımcısı Vekili Murat Ertekin olmak üzere kurum amirlerine teşekkürlerini ileterek tamamladı.

Yapılan protokol konuşmalarının ardından kursiyerlere sertifikaları Vali yardımcıları ve kurum amirleri tarafından iletildi.


 

 

 


Etiketler: Emre Akbıyık
Kırsal Turizm Sertifika Verildi

Ana Sayfa


Çankırı’da Turizmcilere Proje Yazma Eğitimi Düzenlendi - Çankırı Haberleri - Kuzka Çankırı YatırımOfisi - Çankırı’da Turizmcilere Proje Yazma Eğitimi Düzenlendi
KUZKA 2018 Yılı Turizm Odaklı Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Çankırı’da proje hazırlayacak turizmcilere yönelik Proje Yazma Eğitimi düzenledi.

Çankırı''da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri - Çankırı Haberleri - Hicran Çakmakçı Çankırı SGK Müdürü - Çankırı''da Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri
Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri Düzenlendi

Gazeteciler ile Rehabilitasyon Merkezinde Buluştu - Çankırı Haberleri - - Gazeteciler ile Rehabilitasyon Merkezinde Buluştu
Gazeteciler ile Rehabilitasyon Merkezinde Buluştu

Taşeron İşçi Konulu Seminer Verildi - Çankırı Haberleri - - Taşeron İşçi Konulu Seminer Verildi
Çankırı SGK ve İş Kurumu Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Süreci İle İlgili Seminer Verildi

Tapu İşlemleri İnternet Üzerinden Yapılabilecek - Çankırı Haberleri - - Tapu İşlemleri İnternet Üzerinden Yapılabilecek
Çankırı Tapu ve Kadastro Müdürlüğü konuyla alakalı açıklama yaptı

Kırsal Turizm Sertifika Verildi - Çankırı Haberleri - Emre Akbıyık - Kırsal Turizm Sertifika Verildi
Kırsal turizm etkinlikleri sertifika teslim töreni yapıldı.

İl Müdürü Hasan Tahsin’in Mutlu Günü - Çankırı Haberleri - - İl Müdürü Hasan Tahsin’in Mutlu Günü
İlimiz Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Tahsin’in Mutlu Günü

Olası Aksaklıklar İçin Bilgilendirme Yaptı - Çankırı Haberleri - Öcal özdemir - - Çevre Ve Şehircilik Çankırı İl Müdürlüğü - Olası Aksaklıklar İçin Bilgilendirme Yaptı
Çevre Ve Şehircilik Çankırı İl Müdürlüğünde Teknik Personel Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Gençlere Spor Malzemeleri Hediye Edildi - Çankırı Haberleri - - Gençlere Spor Malzemeleri Hediye Edildi
İl Müdürümüz Ekrem Gerginci Her Zaman Gençlerimizin Yanındayız

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY


regent cruises
regent cruises
rssc - RSSC

  regent cruises - rssc

 

regent cruises - rssc
rssc - RSSC


.