Engelsiz Üniversiteden Bir Yenilik Daha


Tarih: 05-01-2018 08:07 Genel Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 714 Defa Görüntülendi


Engelsiz Üniversiteden Bir Yenilik Daha


Engelsiz Karatekin Üniversitesinden Bir Yenilik Daha


Temeli Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılan ve geçtiğimiz yıllarda tamamlanarak çağın şartlarına uygun altyapı ve teknik donanımlar ile “Engelsiz Üniversite” sloganına uygun olarak dizayn edilen Çankırı Karatekin Üniversitesi merkezi kütüphanesi öğrenciler, akademik ve idari personele yeniliklerle hizmet sunmaya devam ediyor.

Üniversite Yönetimi tarafından kütüphaneye İşletim sistemi, tasarımı, donanımı ve birçok avantajı ile birlikte kütüphane kullanıcıları için 1 adet Apple Imac bilgisayar alındı.

Teknik özellikleri ve altyapı çalışması görme engelli kullanıcılara göre ayarlanmış Apple Imac bilgisayar ile görme engellilerde da kütüphanenin tüm teknolojik imkânlarından rahatça yararlanabilmekte.

 Çankırı Karatekin Üniversitesi personeli olan görme engelli Kasım Şen ve Kalender Şimşek bilgisayarın ilk denemelerini gerçekleştirirken bu imkânın görme engelli kullanıcılar için büyük bir kolaylık olduğunu ifade ederek, “Engelsiz Üniversite vizyonuna uygun olarak hareket eden başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Hasan Ayrancı olmak üzere üniversite yönetimimize teşekkür ederiz” dediler.


Etiketler:

Engelsiz Üniversiteden Bir Yenilik Daha  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com