Kendine Değer Kat Projesi


Tarih: 03-01-2018 23:36 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1025 Defa Görüntülendi


Kendine Değer Kat Projesi

ÖZTÜRK, kültürel değerlerimizin güçlendirilmesini ve öğrencilerde ahlaki bir topluluk bilincinin oluşturulmasını hedefliyoruz


Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, “Kendine Değer Kat projesi ile öğrencilere temel insanî değer ve erdemlerin kazandırılmasını, öğrencilerin akademik bilgi ve gerçek hayatta rehberlik edecek ahlaki değerlerle donatılmış olarak yetiştirilmesini, kültürel değerlerimizin güçlendirilmesini ve öğrencilerde ahlaki bir topluluk bilincinin oluşturulmasını hedefliyoruz.” dedi.

Bir toplumu ayakta tutan milli, manevi, kültürel, sosyal ve insani değerlere karşı toplumda, çocuklarımızda ve gençlerimizde farkındalık oluşturmak ve onların davranışa dönüştürülmesini sağlamak, toplumsal sorunlara çözüm üretebilen nesiller yetiştirmek, ahlaki ve insani değerleri toplumun her kesiminde yaygınlaştırabilmek, değerler eğitimini sadece okulların temel bir görevi olmaktan çıkarıp toplumun her kesiminden insanın katılımıyla gerçekleşen sosyal bir sorumluluk ödevi haline dönüştürmek projenin başlıca hedefleri arasında.

Proje değerler eğitiminin ruhuna uygun bir şekilde yaparak, yaşayarak ve hissederek gerçekleştirilecek etkinlik ve uygulamaları içeriyor. Tamamen öğrenci merkezli, somut, yüreğe dokunan ve davranış odaklı faaliyetlerin gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
    
İlimizde belirlenen her okul seviyesinden 25 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen proje çalıştay ekibine AR-GE personeli tarafından projeden beklenilen fayda ve amaçların aktarılmasıyla projenin oluşmasındaki ilk adım gerçekleştirilmişti. Daha sonra 25 kişilik bu çalıştay ekibi mini çalıştayda ikinci defa bir araya gelerek uygulanabilir, davranışa ve faydaya dönük etkinlik ve uygulamaları belirlediler. Değerler eğitimi temalı projenin ismi de çalıştay ekibinin isim önerilerinden sonra yine demokratik bir seçimle belirlendi.
   
Proje çerçevesinde; okullarımızda, unutulan sokak oyunları ve sokakta oyun oynama ruhunu yeniden hayata döndürmek amaçlı planlanan  “ANNEM BABAM BU OYUNLARI OYNARMIŞ / ÇOCUKLUĞUM NEREDESİN?”  etkinliği, öğrencilere konuşma adabı ve hoş sohbet gibi davranışları kazandırmak amacıyla düşünülen “MUHABBET EHLİ” etkinliği, kültürel aktarımın sağlanması amacıyla düşünülen ve sandık ve depolarda kilitli kalan hatıraların sergileneceği “ATA YADİGARI” etkinliği, eski bayramlara duyulan özlemi canlandıracak olan “BAYRAM FOTOĞRAFLARI SERGİSİ “ etkinliği, geleneksel Türk tiyatrosunun yeniden hatırlatacak “MEDDAH” etkinliği gibi birçok faaliyet yürütülecektir.
   
İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK proje ile ilgili yaptığı açıklamada, “Toplumsal hayatı oluşturan, insanları birbirine bağlayan, gelişmeyi, mutluluğu ve huzuru sağlayan, risk ve tehditlerden koruyan ahlaki, insani, sosyal, manevi değerlerimizin tüm bireylere kazandırılmasında en önemli etken eğitimdir. Bu kazanımlarımızın öğrencilerimize aktarılması da değerler eğitimini oluşturmaktadır.
Bu amaçla Müdürlüğümüz tarafından 3 yıl süreyle tüm eğitim kademelerinde uygulanacak olan ‘Kendine Değer Kat’ projesi ile öğrencilere temel insanî değer ve erdemlerin kazandırılmasını, değerlere karşı duyarlılık oluşturulması ve değerlerin davranışa dönüştürülmesini, öğrencilerin akademik bilgi ve gerçek hayatta rehberlik edecek ahlaki değerlerle donatılmış olarak yetiştirilmesini, kültürel değerlerimizin güçlendirilmesini, okul ve çevresindeki sosyal yaşamın ahlaki ve etik değerlere uygun olarak şekillenmesini ve öğrencilerde ahlaki bir topluluk bilincinin oluşturulmasını hedefliyoruz.” dedi.

 

 

Etiketler:

Kendine Değer Kat Projesi

Ana Sayfa


Özel Çocuklar Kafeteryada Çalıştı - - Özel Çocuklar Kafeteryada Çalıştı
Down Sendromu Farkındalık Gününde Özel Çocuklar Kafeteryada Çalıştı

Yatılı Öğrenciler İlimizin Değerlini Tanıyor - - Yatılı Öğrenciler İlimizin Değerlini Tanıyor
Çankırı Eğitiminde Yenilikçi Yaklaşımlar Doğduğun Yer Değil, Okuduğun Yer Projesi

Miniklerin Çanakkale Menüsü İkramı - - Miniklerin Çanakkale Menüsü İkramı
Çankırı’da Anaokulu Öğrencilerinden Büyüklerine Çanakkale Menüsü İkramı

Gizem Gökmen Türkiye Şampiyonu Oldu - - Gizem Gökmen Türkiye Şampiyonu Oldu
Türkiye Okullar Arası Yıldız Kızlar Atıcılık Türkiye Şampiyonu Gizem Gökmen Oldu

Eğitiminde Biz Oyundayız Projesi - - Eğitiminde Biz Oyundayız Projesi
Çankırı Eğitiminde Biz Oyundayız Projesi

15 farklı noktada okuma yazma kursu - - 15 farklı noktada okuma yazma kursu
Okuma Yazma Seferberliği Kapsamında Kurslar Başladı

İlkokulda Mehmetçik İçin Kermes Düzenlendi - - İlkokulda Mehmetçik İçin Kermes Düzenlendi
TOKİ İlkokulu Mehmetçik İçin Kermes Düzenlendi

Evi Sınıf Yaptık - - Evi Sınıf Yaptık
Çankırı’da Engelleri Aştık, Evi Sınıf Yaptık Projesi Etkinliklerle Devam Ediyor

İmam Hatipliler Değerlerine Sahip Çıkıyor - - İmam Hatipliler Değerlerine Sahip Çıkıyor
İmam Hatipli Öğrenciler Değerlerine Sahip Çıkıyor

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY  ÇANKIRI resim
.

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans Haber 18 Sitesi © 2018