Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı


Tarih: 28-12-2017 11:03 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1078 Defa Görüntülendi

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı

Öğrenciler Tarihe Yolculuk Yaptı
Çankırı Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde "Tarihe Üç Boyutlu Yolculuk" sergisi açıldı. 88 öğrencinin bir araya gelerek gerçekleştirdiği Ayasofya, Çankırı Saat Kulesi, Çin Seddi, Çanakkale Savaşı ve İstanbul’un fethi gibi birçok tarihi mekana ve olaya ait maketler büyük beğeni topladı.

Tarih dersi birinci dönem performans çalışmaları kapsamında Çankırı Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi 9. sınıf proje öğrencilerinin yaptıkları maketler ile tarih yeniden canlandı.  Öğrencilerinin güzel bir çalışmaya imza attığını belirten Tarih Öğretmeni Şule İzmirlioğlu, çalışmaları “Tarihe Üç Boyutlu Yolculuk” adı altında okulda sergiledi.  Sergi, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve okul müdürlerinden de tam not aldı. Belediye Başkanı İrfan Dinç, tarihimizin en iyi şekilde gençlerimize aktarılmasını ve kalıcı şekilde öğretilmesini çalışmalarına taşıyan herkesin milli hedeflerimizi gerçekleştirme yolunda önemli bir katkı sağladığını kaydetti.

Öğrencilerin tarihi maket yapımı için büyük özveri ile çalıştıklarını kaydeden İzmirlioğlu, gençlerin tarihi mekân ve olaylar hakkında bilgi sahibi olurken yaptıkları maketlerle de el becerilerini sergileme imkânı bulduklarını söyledi. Sergi, okulların ara tatiline kadar  ziyaretçilere açık olacak.


 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com