İmam Hatip Lisesinde KUDÜS Konferansı


Tarih: 27-12-2017 17:23 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1354 Defa Görüntülendi


İmam Hatip Lisesinde KUDÜS Konferansı


Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Lisesinde KUDÜS Konferansı


Çankırı Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi Çankırı Belediyesinin katkılarıyla öğrencilere Kudüs konulu bir konferans düzenledi. Konferansa katılımcı olarak katılan Talha UĞURLUEL’in tüm okul öğrencilerine vermiş olduğu konferans yaklaşık iki saat sürdü.

Konferansa Belediye Başkanı İrfan DİNÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’de katıldı. Konferansın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İrfan Dinç, “Tarihin öyle bir döneminin şahitleriz ki çok şanslı bir nesiliz. Kutlu yürüyüşe başladığında Cumhurbaşkanımız şöyle bir ifadesi vardı: ‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.’ Biz zannettik ki bu söz sadece Türkiye Cumhuriyeti’nin yasal sınırları çerçevesinde bir söz gibi algıladık. Ne kadar güzel olacak her şey eskisi gibi olmayacak diye. O söz sadece bu ülkenin sınırlarıyla alakalı değil tamamen arzla alakalı bir ifadeymiş. Türk milleti Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tarihi yeniden yazıyor. Dünya tarihinin yeniden yazıldığının şahitleriyiz. Çok önemli bir zaman dilimindeyiz. Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Kudüs bizim namusumuzdur. Kudüs bizim kalbimizdir. Kudüs’le alakalı şer güçlerin almış olduğu karar bizim için karanlığın en son noktasıdır. Ama biz inanıyor ve biliyoruz ki, karanlığın en son noktası aydınlığın başlangıcıdır” dedi.

Daha sonra Talha UĞURLUEL kürsüye geçti ve konuşmasından önce Çankırı-Kudüs üzerinden bir bağlantı kurarak konuşmasına başladı. Sözlerine ““Mescid-i Aksa’yı çeviren surların tamamı Kanuni Sultan Süleyman tarafından yapıldı. Aslında Çankırı ile Kudüs’ün bu anlamda çok önemli bağları var. Kanuni Sultan Süleyman’ın her yerde camisi yoktur. İstanbul’da Anadolu’nun bazı yerlerinde, Şam’da vardır. Kanuni çok özel ve büyük şehirlere cami yaptırmıştır. Çankırı’da camisi mevcut. 16. yüzyılda Çankırı’nın ne kadar büyük bir şehir olduğunu o şehrin göbeğindeki koca Sultan Süleyman Camisi’nden anlayabiliriz” diyerek başlayan UĞURLUEL konuşmasını yaklaşık iki saat sürdürdü. Öğrencilerin çok dikkatle takip ettikleri konferansın sonunda Belediye Başkanı İrfan DİNÇ tarafından öğrencilere birde sürpriz açıklama gerçekleştirildi.

Programın sonunda günün anısına Talha UĞURLUEL’e öğrenciler tarafından bir plaket takdim edilirken Belediye Başkanı İrfan DİNÇ’e de Okul Müdürü Mürsel EROĞLU tarafından Çankırı Mevlevihanesine ait 200 yıllık bir belgenin sureti hediye edildi.

Konferansla ilgili bir açıklama yapan okul müdürü Mürsel EROĞLU “ Öğrencilerimizin popüler ve sloganik söylemlerden ziyade konu hakkında bilimsel ve nitelikli bilgiler kazanmalarına önem verdiğimiz için Kudüs bizim için gerçekten ne anlam ifade ediyor sorusunun cevabını öğrencilerimizin bulmasını istedik. Bu anlamda çok verimli bir konferans gerçekleşti. Konferans sonunda öğrencilerimizin olumlu tepkileri buna işarettir. Yine bu konferansın gerçekleşmesinde her zaman yanımızda olan ve her çalışmamıza katkı veren Belediye Başkanımız İrfan DİNÇ beye de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Yine bizi Kudüs sokaklarında dolaştıran Talha UĞURLUEL’e ve katılımlarından dolayı bizleri onurlandıran İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK’e teşekkür ederim” dedi.


 

 

 

 


Etiketler:

İmam Hatip Lisesinde KUDÜS Konferansı


Mesleki Çalışma Programları Devam Ediyor
İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlülüğ Haziran 2018 dönemi mesleki çalışma programı oluşturdu.

Tüm Okulları laboratuar İle Buluşturmak İstiyoruz
Laboratuvar ihtiyaçları ve mevcut laboratuvarlarındaki eksiklerin giderilmesi çalışmaları başladı

İlk Defa Karne Aldı. Çok Heyecanlandı
Karne Programına Ailece Eğitimci Olan Siyasetçi Mustafa Potukoğlu’da katıldı

Kudüse Mektup Yarışması Düzenlendi
Kudüs e Mektup Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Güzel Sanatlara Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak
Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi’ne Yetenek Sınavı İle Öğrenci Alınacak

İftar Sonrası Yaş Pasta Kestiler
Minikler Aileleri İle İftar Yaptılar. Yaş Pasta Kestiler

Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı
İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ün Merkezi Sınav ve Bursluluk Sınavları Mesajı

İlimiz Sanat Merkezi Avrupa Yolunda
Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Avrupa Yolunda

Gazi Anadolu Lisesi TÜBİTAK 4006
Gazi Anadolu Lisesi tarafından TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisi gerçekleştirildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Anasayfa

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com

Yazar ve Haberci GİRİŞİ