Çankırı Beşir Derneğiİlimizden  Sınıra Uzanan Yardım


Tarih: 27-12-2017 09:22 STK Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1348 Defa Görüntülendi

İlimizden Sınıra Uzanan Yardım

Beşir Derneği Yardımları Türkiye Genelinde Devam Ediyor
Beşir Derneği Türkiye’de 245 temsilciliği ve aynı zamanda dünyada 55 ülkedeki temsilcilikleri ile dil, din, ırk ayrımı yapmadan nerde mazlum ve mahzun bir gönül varsa biz ordayız misyonu ile yardımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Çankırı Beşir Derneği ve Semerkant vakfı tarafından toplanan 16 ton un yardımı Beşir Derneğinin Suriye sınırında bulunan Günde 200 000 bin Kapasiteli ekmek fırınlananlarında 120.000 ekmek Çıkartılan ve aynı zamanda Kilis aş evinde 10 bin kişiye sıcak yemek çıkaran Reyhanlı aş evinde 10 bin Sıçak yemek dağıtımı olan aş evleri ve fırınları için Hatay’ın Reyhanlı daki ekmek fırınlarına ulaştırılmak için 16 ton un Çarşamba Pazarından Beşir Derneği yönetimi ve Semerkant vakfı yönetimi ile dualarla uğurlandı.

Beşir Derneği İl Temsilcisi Salih Özkan  burada yaptığı açıklamada  Suriye sınırındaki aş evlerimizde yapılan bu yardım organizasyonların  Ensar  muhacir kardeşliğinin ortaya  çıkmasında ne kadar önemli olduğunu ifade etti. Yardımların ihtiyaç duyulduğunda devam edeceğini belirten Özkan, tırın sevkiyatında yardımcı olan Belediye Başkanı İrfan Dinçe ve tırın  doldurulmasında büyük katkı sağlayan Semerkant gönüllülerine ve Semerkant vakfı Başkanı Mehmet Aslana teşekkür ettiğini ifade etti.
 
Video Görüntüleri

 
Çankırı Haber Resimler
 


Etiketler:

Çankırı Beşir Derneği

Çankırı Beşir Derneği 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com