Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması


Tarih: 27-12-2017 09:39 Gundem Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 894 Defa Görüntülendi


Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması


Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hartum ziyaretinde Sudan Türk Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri ve Sudan-Türkiye Değişim Programı öğrencileri büyük bir coşkuyla karşıladı. Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) tarafından Sudan'da kurulan "Sudan Türk Mesleki ve Teknik Eğiticilerin Eğitim Merkezi" açıldığı 2013 yılından bu yana Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ında vurguladığı gibi pek çok Sudanlı öğrenciye mesleki eğitim verdi. Kurulan işbirliği sayesinde meslek sahibi olan Sudanlı öğrenciler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bölgeye yaptığı ziyarette, kendilerine teşekkür etme fırsatı yakaladı.  Eğitim Merkezi’nin öğrencilerinden Hüseyin Ali isimli Sudanlı genç Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti nedeniyle çok heyecanlı olduğunu belirterek şu sözleri dile getirdi: ‘’Erdoğan sadece Türkiye’nin değil tüm Müslüman coğrafyanın lideridir”.  Çankırı Karatekin Üniversitesi ile Sudan Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayesinde “Müslüman Ülkeler Ortak Yüksek Öğretim Ağı” projesi de yürütülmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hartum’da karşılanmasında bulunan Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı, bu proje çerçevesinde imzalanan Ortak Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimi anlaşmasının bölgede heyecan uyandırdığını söyledi. Rektör Ayrancı öğrenciler bu ziyaret için çok heyecanlı. Her biri cumhurbaşkanımızla tanışmak istiyor. Aralarından bazılarını Çankırı’da ağırlamıştık. Birleşmiş Milletlerin Kudüs kararından sonra da Türkiye’ye karşı büyük bir teveccüh olmuştu. Bugün bu teveccüh Sudanlıların Türkiye’ye ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sevgi seli haline dönüştü” dedi.

Sudan Çalışma ve İnsan Kaynakları Bakanı Dr. Gaafar Ahmet Abdalla Omer’da TİKA ile ortak kurulan Sudan Türk Mesleki ve Teknik Eğiticilerin Eğitim Merkezinin yeniden Çankırı Karatekin Üniversitesi tarafından yürütülmesinden duyacakları memnuniyeti ifade ederek Çankırı Karatekin üniversitesi ile var olan işbirliğinin geliştirilerek devam edeceğini söyledi.


Etiketler:

Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’dan Sudan Hartum Çıkarması  İLÇELER Hakkımızda
Haberci Editör Girişi

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com