Hasan Ayrancı, Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü


Tarih: 21-12-2017 20:46 universite Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1401 Defa Görüntülendi


Hasan Ayrancı, Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü

Karatein Üniversitesi Rektörü ve beraberindekiler Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü Gerçekleştirdi


Rektör Ayrancı “ Biz Emir Karatekin Hazretlerinin manevi önderliğinde bütünüz, biriz dayanışma içerisindeyiz, dünyada bütün olup bitenin ve Kudüs’e yapılan son haçlı seferinin farkındayız”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı öncülüğünde Uluyazı Kampüsünden Çankırı kalesinde bulunan Çankırı Fatihi Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesine kadar “Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı yürüyüşte yaptığı açıklamada Rektör olarak göreve başladığı ilk günde Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesini ziyaret ederek göreve başladığını ifade ederek “Bu çok anlamlı bir yürüyüş bizim için. Çünkü Emir Karatekin Hazretleri Çankırı’yı ve havalisini fetheden kutlu bir kumandan bir manevi önder aynı zamanda. Bize Çankırı’dan başlamak üzere bütün Türkiye’ye bütün Anadolu’ya ve bütün Müslüman coğrafyalara bir timsal bir örneklik teşkil ediyor. Biz onun maneviyatını biliyoruz.” sözleriyle konuşmasına başladı.

 Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere gelişmiş bazı batı ülkelerin hukuku araç olarak kullanıp bütün Müslüman coğrafyaları ve hatta bütün dünyayı paylaşmak ve onu parya haline getirmek istediğinin altını çizen Rektör Ayrancı, “Bu anlamda ABD Müslümanların ve diğer semavi dinlerin kutsal beldesi olan Kudüs’ü de İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini ifade etmişti biliyorsunuz. Bu sadece Kudüs’ün başkent ilan edilmesi meselesi değildir. Bu bütün dünya için bir turnusol kâğıdı niteliğindedir. Burada tam bir toplulukları ayrıştırmak ikiye bölmek benden olmayan düşmanımdır felsefesiyle bunları kontrol altında tutmak isteği var. Aynı şekilde bize göre direnişin boyutunu da ölçüyor. Çünkü bu önümüzdeki 100 yılın belirlenmesi kendi emperyal istekleri açısından tanzim edilmesi çok önemli onlar bakımından. Bu nedenle direnişin boyutunun ne olacağını görmek istiyorlar. İslamiyet’i hiçbir zaman benimseyip kabullenemedikleri için hep tasviye etmeyi düşündüler. Haçlı Seferleri hep bu maksatla yapılmıştır. İşte bu son Haçlı Seferi evangelik saldırı bu amaçla yapılmaktadır. Biz Emir Karatekin Hazretlerinin manevi önderliğinde biz buradayız bütünüz biriz dayanışma içerisindeyiz ve dünyada bütün olup bitenlerin farkındayız. Bu farkındalığımızla hareket ediyoruz. Bu yürüyüşümüz de bunun bir timsali bir örneği olarak ortaya çıktı. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz”. dedi.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı  ayrıca konuşmasının son bölümünde bazı Arap ülkelerinin Medine’yi koruyan kutsal emanetleri Türkiye’ye getiren Fahreddin Paşaya ilişkin sözlerini de kınadıklarını da söyledi.

Akademisyenler, idari personel ve öğrencilerin katıldığı yürüyüş Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesinde edilen dualar ve açılan Türk bayraklı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Hasan Ayrancı, Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü

Ana Sayfa


Rektör Ayrancı, Kadınlar İçin Kar Yağdırdı - - Rektör Ayrancı, Kadınlar İçin Kar Yağdırdı
Karatekin Üniversitesinde Uluyazı Kampusunda Kadınlar Gününe Özel Kar Yağdı

Etkili İletişim ve Liderlik Semineri - - Etkili İletişim ve Liderlik Semineri
Karatekin Üniversitesinde Etkili İletişim Ve Liderlik Semineri Verildi

ÇAKÜ’lüler Gezi ve İncelemeler Yaptı - - ÇAKÜ’lüler Gezi ve İncelemeler Yaptı
Karatekin Üniversitesi öğrencileri Devlet Arşivleri, Milli Kütüphane ve Bilkent Üniversitesini Gezdiler

ÇAKÜ’lü Öğrencilerden SPK’ya Teknik Gezi - - ÇAKÜ’lü Öğrencilerden SPK’ya Teknik Gezi
Karatekin Üniversite Öğrencilerden SPK’ya Teknik Gezi

Deprem ve Doğal Afetler Konferansı Gerçekleşti - - Deprem ve Doğal Afetler Konferansı Gerçekleşti
Deprem ve Doğal Afetler Konferansı Karatekin Üniverside Gerçekleştirildi

Sevakin Adası Konferansı Gerçekleştirildi - - Sevakin Adası Konferansı Gerçekleştirildi
Sevakin Adası Konferansı Gerçekleştirildi

Üç Ülkeden Erasmus Proje Misafirleri Geldi - - Üç Ülkeden Erasmus Proje Misafirleri Geldi
Üç Ülkeden Erasmus Proje Misafirleri Geldi

Üniversite Güvenlik Biriminden İki Veda - Çankırı - Üniversite Güvenlik Biriminden İki Veda
Üniversite Güvenlik Biriminden İki Veda

Fuarda Karatekin Üniversitesini Tanıttılar - - Fuarda Karatekin Üniversitesini Tanıttılar
Fuarda Çankırı Karatekin Üniversitesini Tanıttılar

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY  ÇANKIRI resim
.

>
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans Haber 18 Sitesi © 2018