-
 

 
Hasan Ayrancı, Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü


Tarih: 21-12-2017 20:46 universite Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1478 Defa Görüntülendi


Hasan Ayrancı, Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü


Karatein Üniversitesi Rektörü ve beraberindekiler Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü Gerçekleştirdi


Rektör Ayrancı “ Biz Emir Karatekin Hazretlerinin manevi önderliğinde bütünüz, biriz dayanışma içerisindeyiz, dünyada bütün olup bitenin ve Kudüs’e yapılan son haçlı seferinin farkındayız”

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı öncülüğünde Uluyazı Kampüsünden Çankırı kalesinde bulunan Çankırı Fatihi Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesine kadar “Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı yürüyüşte yaptığı açıklamada Rektör olarak göreve başladığı ilk günde Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesini ziyaret ederek göreve başladığını ifade ederek “Bu çok anlamlı bir yürüyüş bizim için. Çünkü Emir Karatekin Hazretleri Çankırı’yı ve havalisini fetheden kutlu bir kumandan bir manevi önder aynı zamanda. Bize Çankırı’dan başlamak üzere bütün Türkiye’ye bütün Anadolu’ya ve bütün Müslüman coğrafyalara bir timsal bir örneklik teşkil ediyor. Biz onun maneviyatını biliyoruz.” sözleriyle konuşmasına başladı.

 Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere gelişmiş bazı batı ülkelerin hukuku araç olarak kullanıp bütün Müslüman coğrafyaları ve hatta bütün dünyayı paylaşmak ve onu parya haline getirmek istediğinin altını çizen Rektör Ayrancı, “Bu anlamda ABD Müslümanların ve diğer semavi dinlerin kutsal beldesi olan Kudüs’ü de İsrail’in başkenti olarak kabul ettiğini ifade etmişti biliyorsunuz. Bu sadece Kudüs’ün başkent ilan edilmesi meselesi değildir. Bu bütün dünya için bir turnusol kâğıdı niteliğindedir. Burada tam bir toplulukları ayrıştırmak ikiye bölmek benden olmayan düşmanımdır felsefesiyle bunları kontrol altında tutmak isteği var. Aynı şekilde bize göre direnişin boyutunu da ölçüyor. Çünkü bu önümüzdeki 100 yılın belirlenmesi kendi emperyal istekleri açısından tanzim edilmesi çok önemli onlar bakımından. Bu nedenle direnişin boyutunun ne olacağını görmek istiyorlar. İslamiyet’i hiçbir zaman benimseyip kabullenemedikleri için hep tasviye etmeyi düşündüler. Haçlı Seferleri hep bu maksatla yapılmıştır. İşte bu son Haçlı Seferi evangelik saldırı bu amaçla yapılmaktadır. Biz Emir Karatekin Hazretlerinin manevi önderliğinde biz buradayız bütünüz biriz dayanışma içerisindeyiz ve dünyada bütün olup bitenlerin farkındayız. Bu farkındalığımızla hareket ediyoruz. Bu yürüyüşümüz de bunun bir timsali bir örneği olarak ortaya çıktı. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederiz”. dedi.

Prof. Dr. Hasan Ayrancı  ayrıca konuşmasının son bölümünde bazı Arap ülkelerinin Medine’yi koruyan kutsal emanetleri Türkiye’ye getiren Fahreddin Paşaya ilişkin sözlerini de kınadıklarını da söyledi.

Akademisyenler, idari personel ve öğrencilerin katıldığı yürüyüş Emir Karatekin Hazretlerinin Türbesinde edilen dualar ve açılan Türk bayraklı toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler:

Hasan Ayrancı, Külli Akıldan Kuşatıcı Vicdana Birlik Yürüyüşü


Kadro Aldılar. Şehitlerimize Mevlit Okuttular
ÇAKÜ Güvenlik Personeli Kadroya Geçişlerini Şehitlere Mevlit Okutarak Taçlandırdı

Üniversitede Uçurtma Şenliği Gerçekleştirildi
Karatekin Üniversitede Uçurtma Şenliği Gerçekleştirildi

İlimizi Gezmeye Gelmiyorlar
Sayın Rektörüm Eğitim Yanı Sıra Turizm Organizasyonları Da Yapmanız Gerekiyor Gibi

Japonya ve JICA ile Türkiye İşbirliği
Japonya ve JICA ile Türkiye İşbirliği Çalışmaları Semineri Gerçekleştirildi

3. Sınıf Öğrencileri Üniversiteyi Gezdi
Güneş İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri Üniversiteyi Gezdi

Minikler Üniversiteye Misafir Oldu
Uluyazı Kampüsü Minik Misafirlerini Ağırladı

ÇAKÜ’de 310 İşçi Kadroya Geçti
ÇAKÜ’de 310 Kişi Sürekli İşçi Kadrosuna Geçiş Yaptı.

KYK Ormanına iki yılda 5.000 fidan dikildi
Eldivan Yolu Seydi Köyü Yol Ayrımı Karşısındaki Yamaçlarda KYK Ormanları Yeşeriyor

Üniversitede Okuma Etkinliği
54. Kütüphane Haftası Okuma Etkinliği Gerçekleştirildi

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com