Çeyrek Asırlık Kursun Sergisi Açıldı


Tarih: 21-12-2017 15:14 Kurumlar Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 1662 Defa Görüntülendi


Çeyrek Asırlık Kursun Sergisi Açıldı


Çeyrek Asırlık Kursun Sergisi Açıldı


Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tarafından 25 Yıldır Süregelen Resim Kursu’nun Sezon Sonu Sergisi Güzel Sanatlar Galerisinde Açıldı.

Serginin açılışına Vali Yardımcısı Murat Ertekin, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Seval Aktaş, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

1992 yılından bu yana devam eden Resim Kursu 25. Yılı nedeniyle 2013 yılında vefat eden öğretmen Sevgi Şima Dede’nin de 2012 yılında çizdiği resim sergilendi. Resim öğretmeni Emre Oran önderliğinde 15 kursiyerin 60 eseri 5 Ocak tarihine kadar sergilenecek.

Resim sergisinin Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde yaklaşık 25 yıldır devam ettiğine dikkati çeken İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, "Bu sene 15 kursiyerimiz 60 eser ürettiler. Resim zor bir sanat dalı. Sanat insanın duygularının tezahürü olarak ortaya çıkan eserlerden oluşuyor. Bir resmin ortaya çıkarılması için günlerin, ayların geçmesi gerekiyor. Sonuçta ortaya çıkan eser sanatçının ruh güzelliklerini yansıtıyor. " dedi.

Emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasına devam eden Karatatar bir işin yapılmasından ziyade sürdürülebilir olmasının önemine vurgu yaptı.

Karatatar konuşmasının devamında "Belki de Türkiye'de bu kadar uzun süreli kursu sürdüren birkaç ilden bir tanesiyiz. Bu bir fedakarlık işidir. Arkadaşlarımız gece yarılarına kadar kursiyerlerimizle birlikte oluyorlar. Ortamın, sanatçının eserini üretebilmesi için ortamın sıcaklığı, pozitif enerjisi önemli, biz de bunu sağlamaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi ve sergi gezildi.Etiketler:

Çeyrek Asırlık Kursun Sergisi Açıldı  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com