Çankırı Bakanlıktan Ödül  Aldı


Tarih: 20-12-2017 22:49 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 1716 Defa Görüntülendi

Çankırı Bakanlıktan Ödül Aldı

Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kurumsal kategoride bakanlık ödülüne layık görüldü.
Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından organize edilen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinde “Ödünç Kitabım Var” isimli projesi ile Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü kurumsal kategoride bakanlık ödülüne layık görüldü. İlçemizin Projesi Türkiye genelinde toplam 3357 proje arasından ilk 15’e girerek önemli bir başarı sağlamıştır. 19 Aralık 2017 tarihinde Başkent Öğretmenevinde düzenlenen törende Şabanözü Kaymakamı Mehmet Faruk KAZDAL, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, Şabanözü İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker KENDİR ve projenin yürütme ekibi üyeleri Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Orhan ERDEM’den ödüllerini almışlardır.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK yaptığı açıklamada, "Yenilikçi yaklaşımların okullarımızda, kurumlarımızda hatta aile ortamlarında bile bir gerekliliktir.” dedi. Ayrıca “Yenilikçi yaklaşımlar ile öğretim yöntem ve tekniklerinin daha etkin hale getirilmesi, bilimsel ve teknolojik faaliyetlere ağırlık verilmesi, kurumsal kapasitenin insan kaynakları, elektronik ağ, yönetim ve organizasyon olarak nitelikli hale getirilmesi, eğitime erişimin kolaylaştırılması ve olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi gibi birçok alanda yapılacak çalışmalar ile öğrencilerimize eğitim ortamlarını sevdirebilmenin, öğretmenlerimizin motivasyonunun arttırılmasının ve velilerimizin eğitimdeki desteklerinin en üst boyuta çıkarılabilmesinin yolu açılmış olacaktır.” diyen İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK, ilimizde yenilikçi yaklaşımların uygulanmakta olduğunu ve gün geçtikçe bu tür projelerin arttığını belirterek, bu yaklaşımların ve projelerinin sergilenmesinde, yaygınlaştırılmasında emek veren herkese teşekkürlerini sunduğunu belirtti.


 

 

 

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com