Çankırı Yaren Spor Güreş Takımı Devler Liginde


Tarih: 20-12-2017 13:46 Cankirispor Muhabir: Haberci Kmax  Bu Sayfa: 1527 Defa Görüntülendi


Çankırı Yaren Spor Güreş Takımı Devler Liginde

Türkiye Güreş Federasyonunun 2017 -2018 sezonunda Büyükler Grekoromen SÜPER Ligi'nde


Yaren Spor Kulüp Başkanı İsmail Acıbunar yaptığı açıklamada; Kulübümüzün 2008 yılından bu yana Türkiye Güreş Federasyonunun düzenlemiş olduğu 1. lig Grekoromen Güreş müsabakalarına katıldığını, 2016 yılında 3. olarak kıl payı kaçırdıkları Süper Lig hayallerini 2017 yılında 12 güreş takımının katılımıyla yapılan deplasmanlı güreş 1. lig müsabakalar sonucunda Ankara Büyükşehir Ego Spor ile birlikte Türkiye Güreş Federasyonunun SÜPER ligine yükselerek Çankırı tarihinde ilk defa büyük bir başarı sağladığını, Çankırı'da Ata sporumuz Güreşi gelecek nesillere taşımak, Vatanını , Milletini , Bayrağını seven nesiller yetiştirme gayreti içinde olduklarını, çocuklarımızın Güreş sporuyla uğraşmalarını sağlamak adına elimizden gelen tüm gayreti gösterdiklerini, Çankırı'mızda başarılı sporcuların olması, SÜPER ligde mücadele eden bir güreş takımımızın bulunmasının ister istemez güreş branşında bir heves ve gayret getirdiğini, 2018 yılında Türkiye Güreş Federasyonunun en üst düzey organizyonunda  Büyükler Grekoromen Güreş Süper liginde mücadelelerini sürdüreceklerini, Yaren Spor olarak güreş takımlarının hazırlıklarının son noktaya geldiğini söyledi . Rakiplerimiz hakkında bilgi veren kulüp başkanı İsmail ACIBUNAR Süper ligde 14 güreş takımının bulunduğunu bunların Arasında Ankara Aski Spor, İstanbul Büyükşehir, Konya Büyükşehir, Bursa Büyükşehir, İstanbul İhtisas, Kasımpaşa spor, Kayseri Şeker Spor, İzmir Büyükşehir Spor, Manisa Akhisar Spor, Çaykur Rize Spor , Yozgat Belediye Spor, Konya Selçuklu Spor, Ankara ego spor  gibi kulüplerin olduklarını, milyarlık bütçelere sahip olan belediye spor kulüpleriyle mücadele edeceklerini söyledi . 2018 yılınında,Tüm spor dallarında yarışan spor kulüplerimizin İdareci, antrenör ve sporcularına başarı dilekleriyle Sözlerine devam eden külüp başkanı İsmail ACIBUNAR; şunu da  belirtmeden geçemeyeceğim diyerek kuruluşumuzdan bu yana bu zorlu ve uzun yolda bizleri yalnız bırakmayan başta Valilerimize , Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza, İl Özel İdare Genel Sekterligine , Gençlik  Hizmetleri ve Spor İl Müdürlerimize,Güreş Sporuna Hizmet eden antrenörlerimiz ve Sporcularımıza Çankırı kamuoyununa teşekkür ederim. Ayrıca bu başarıda büyük emekleri olan Yaren Spor Kulübü kurucu üyeleriden, Çankırımız'da  güreş sporuna  uzun yıllar hizmet eden SELAHATTİN ÇÖPTEN ve KAZIM BALAS hocalarımı  rahmet ve şükranla anıyorum dedi.


 

 

Etiketler:

Çankırı Yaren Spor Güreş Takımı Devler Liginde

Ana Sayfa


Konya 'da Yıldız Badmintoncularımız Yarı Finallerde - - Konya 'da Yıldız Badmintoncularımız Yarı Finallerde
Konya'da Anadolu Yıldızlar Liginde Yarışan Yıldız Badmintoncularımız Yarı Finallerde

Basketbol Akademi Temsil Edecek - - Basketbol Akademi Temsil Edecek
U15 erkek basketbol bölge şampiyonasında Basketbol Akademi Temsil Edecek

Amatör Liginde Şampiyon Oldu - Spor Haberleri - Amatör Liginde Şampiyon Oldu
İİlimiz Amatör Ligin Şampiyonu Oldular

Şampiyonluk Düğümü Kurşunlu'da Çözülüyor - - Şampiyonluk Düğümü Kurşunlu'da Çözülüyor
Amatör Ligde Şampiyonluk Düğümü Kurşunlu'da Çözülüyor

Beşiktaş-Gençlerbirliği Maçına Gittiler - - Beşiktaş-Gençlerbirliği Maçına Gittiler
Spor İle Hayata Gülümse Projesi

Milli BADMİNTON Sporcularımız Eskişehir Kampında - - Milli BADMİNTON Sporcularımız Eskişehir Kampında
Milli BADMİNTON Sporcularımız Eskişehir Kampında

Sığınmacılar Sporla Buluştu - - Sığınmacılar Sporla Buluştu
Sığınmacılar Sporla Buluştu

Çankırı Spor Şampiyonluta İddalı - - Çankırı Spor Şampiyonluta İddalı
Çankırı Spor Şampiyonluk Yolunda İddiamız Devam Ediyor

Kamp Öncesi İl Müdürü Gerginci’yi Ziyaret Ettiler - Ekrem Gerginci Çankırı - Kamp Öncesi İl Müdürü Gerginci’yi Ziyaret Ettiler
Milli Takım Antrenörü Ve Sporcular İl Müdürü Ekrem Gerginci’yi Ziyaret Ettiler

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BU GÜN
 • DÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY  ÇANKIRI resim
.

>
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans Haber 18 Sitesi © 2018