Nihayet Beklenen Olacak


Tarih: 20-12-2017 10:45 Siyaset Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 2633 Defa Görüntülendi


Nihayet Beklenen Olacak


Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Adını Taşıyan Park Yeniden Düzenleniyor


Başbuğ Alpaslan Türkeş’in Adını Taşıyan Park Yeniden Düzenleniyor

Belediye Başkanı İrfan Dinç, MHP İl Teşkilatı ile yaptığı görüşmede Alparslan Türkeş Parkı çalışmalarının hız kazandığını belirten Dinç, “ Park içerisine ayrıca Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş adına ve şanına yakışır bir müze yapacağız.” dedi. 

Başkan Dinç, bu kez Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Hidayet Çelik başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Çelik,  MHP yönetimi olarak başarılı icraatları takdir ettiklerini belirterek Dinç’in Çankırı için ne kadar özveri ile çalıştığının farkında olduklarını söyledi ve başarılar diledi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, ziyaretlerinden dolayı MHP grubuna teşekkür ederek, hiçbir siyasi ayrım gözetmeden hizmetlerin devam edeceğini belirtti. Ülkemizin Cumhuriyet tarihindeki en önemli beka sorununu yaşadığını ifade eden Dinç, “ Rahmetli Başbuğ Türkeş,  devlet adamlığı ve teşkilat geleneği doğrultusunda hareket etmiş, Sayın Devlet Bahçeli de bunu devam ettirmiştir. Kendisine müteşekkiriz. 15 Temmuz’da bizler nasıl bir ve beraber olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Bizler, siyasi görüşü ne olursa olsun, ülkesini seven ve ülkesi için her şeyini gözünü kırpmadan feda edecek insanlarız. Sayın Bahçeli de bu konuda net ve mert bir tavır ortaya koymuştur. Dolayısı ile her kesimden insanın da sempatisini kazanmıştır. Samimi vatan evlatları üzerinde kurulan kumpasları yine el birliği ile püskürttük. Bu, gurur duyulacak bir tablodur.” şeklinde konuştu.

Dinç’ten Başbuğ Türkeş’in Adına Yakışır Bir Proje

Konuşmaların ardından Dinç, yeni projeleri soran MHP İl Teşkilatına müjdeyi verdi. Alparslan Türkeş Parkı çalışmalarının hız kazandığını söyleyen Dinç, Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş adına ve şanına yakışır bir müzeyi de 2018 bitmeden tamamlayacaklarını kaydetti. Dinç, “Alparslan Türkeş Parkı, sizlere verdiğimiz sözümüzdü. Ekibimiz ile birlikte bu sözümüzü daha da kapsamlı hale getirerek, Amerika’dan gelip ilk öğretmenliğini Çankırı’da yapmış olan Başbuğ Türkeş’in adını Çankırı’da en iyi şekilde yaşatmak istedik. Kendisi, bu şehirde bunu hak etmiş bir liderdir. Bu adı layığı ile yaşatmanın bize nasip olması da bizler için bir nimettir.” ifadelerini kullandı.

MHP Çankırı İl Teşkilatı sunulan projeyi çok beğendiklerini söyleyerek Dinç’i tebrik etti.
Köşe yazarımız Turgut Reis Özkan'ın İtfaiyeciler Günü programında dile getirdiği Başbuğ Alpaslan Türkeş parkının durumunun belediye tarafından ele alınması güzel bir gelişmedir. İnşallah bu değerli rahmetli  büyüğümüze yakışır bir park olur.


Etiketler:

Nihayet Beklenen Olacak  İLÇELER

Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Haberci Editör Girişi

Eğlence
örnek ol Vali Otosu gönlümüzdekiler Vali yapboz kar oto mineral kaleci Başkan bilyeler balon patlat
Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com