Çankırılılar İzmir’de Buluştu


Tarih: 19-12-2017 14:29 Genel Haberleri Muhabir: Turgut Reis  Bu haber: 2525 Defa Görüntülendi

Çankırılılar İzmir’de Buluştu

Çankırılılar İzmir’de Buluştu

İzmir Çankırılılar Derneği tarafından Karabağlar Halk Eğitim Merkezinde Kültür ve Sanat Gecesi düzenlendi.

İzmir Çankırılılar Derneğinin hazırladığı geceye, İzmir ile çevre il ve ilçelerden ve Çankırı’dan gelen birçok hemşehri katıldı. Çankırı ilinin tarihi ve kültürel özelliklerinin tanıtıldığı gecede yöreye özgü yöresel müzikler söylendi.

Gecede, Yönetmenliğini Ayhan Eskikalcı’nın yaptığı  İzmir Bayraklı Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu, Hakkı Demirok, Esra Demirok, Cenk Aybars Dereli, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Öğretim Üyesi Doç.Dr.Gökhan Ekim ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Kadir Çayır sahne aldı. Çankırı ve Anadolu’nun çeşitli yörelerine ait türkü ve şarkıların seslendirildiği gecede izleyiciler bazen hüzünlü bazen de neşeli anlar yaşadı.

Gece sonunda açıklamalarda bulunan İzmir Çankırılılar Derneği Başkanı Bekir Yurt “ Kültür ve sanat gecesinde katkılarından dolayı sahne alan tüm sanatçılarımıza, Çankırı, Eldivan ve Ankara'dan gelen çok kıymetli misafirlerimize, Yönetim Kurulu Üyelerime, emeği geçen, iştirak eden, maddi manevi desteklerini esirgemeyen tüm hemşerilerime en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyorum” dedi.

Tüm hemşehrilerine teşekkür ederek  sözlerine başlayan İzmir Bayraklı Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Koro Şefi, Ayhan Eskikalcı  ise   Kültür ve Sanat Gecesi başlığı altında muhteşem bir organizasyona imza attıklarını ifade etti.

Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com