-
 

 
Çankırı’da Okullar Daha Eğlenceli Olacak


Tarih: 19-12-2017 14:03 Egitim Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu Sayfa: 1532 Defa Görüntülendi


Çankırı’da Okullar Daha Eğlenceli Olacak


Çankırı Eğitiminde Yenilikçili Yaklaşımlar Başladı


Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK “ İnanıyorum ki, bu çalışma ile öğrencilerimiz için okullarımız daha eğlenceli bir öğrenme ortamına dönüşürken, yapacağımız yerel projelerle önce ilimize, sonra da ülkemiz eğitimine katkı sunacak örnek etkinlikler gerçekleştireceğiz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında okulları, kurumları ve öğretmenleri özgün ve yenilikçi projeler geliştirmesi konusunda teşvik etmektedir. Eğitimde kalitenin artırılması ve yapılan çalışmaların paylaşımlarının sağlanabilmesi projede dikkat çekici noktalardandır. Başvuracak projeler; öğretim yöntem ve teknikleri, bilimsel ve teknolojik faaliyetler, kurumsal kapasitenin gerçekleştirilmesi, eğitim öğretime erişim ve yönlendirme, olumlu tutum ve davranışların geliştirilmesi başlıklarında beş kategoride gerçekleştirilecektir. Projeler saha incelemesinden geçtikten sonra bölge elemesine tabi tutulacak. Ülke genelindeki en başarılı 20 çalışma ise Bakanlık tarafından ödüllendirilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer ÖZTÜRK konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri”; yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması, başarılı çalışmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması gibi hedefleri içeriyor.

Biz de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımız tarafından desteklenen ve yaygınlaştırılan böyle bir çalışmadan hiçbir kurumumuzun, okulumuzun ve öğretmenimizin mahrum kalmamasını istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda yaptığımız planlamayla Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri’nin tanıtımıyla ilgili okul okul gezerek bütün öğretmenler odasına ulaşıp hem sıcak bir sohbet ortamı sağlamak hem de Bakanlığımızın bu güzel çalışmasını tanıtmayı hedefledik.

İnanıyorum ki, bu çalışma ile öğrencilerimiz için okullarımız daha eğlenceli bir öğrenme ortamına dönüşürken, yapacağımız yerel projelerle önce ilimize, sonra da ülkemiz eğitimine katkı sunacak örnek etkinlikler gerçekleştireceğiz.”


 

 

 


Etiketler:

Çankırı’da Okullar Daha Eğlenceli Olacak


Öğrenciler, Emeği Olanlara Belge Veriyor
Öğrenciler Üzerlerinde Emeği Olan Öğretmenleri Ziyaret Edip Belge Veriyor

Anaokulu 23 Nisan Etkinliği Düzenledi
Şehit Uğur Hiçyılmaz Anaokulu 23 Nisan Etkinliği Düzenledi

İlimiz Öğrencileri Samsun'u Gezdi
İlimiz Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Samsun’da

Seccadem Yanımda, Namazım Aklımda
Seccadem Yanımda, Namazım Aklımda Projesi

Fen Lisesinde Nevruz Coşkusu
Baharın müjdecisi ve Bahar bayramı olarak kutlanan Nevruz Bayramında Fen Lisesinde kutlama etkinlikleri düzenlendi

Gösteri Yaptılar. Kitap Okudular
Mehmetçik İlkokulunda 81 İl Bir Hikaye Projesi Uygulanıyor

Öğrenciler Yaran Ocağına Konuk Oldu
Fen lisesi Öğrencileri Yaran Ocağına Konuk Oldu

Kuzinenin Son Şeflerinden Öğrendiler
Yeni şefler tarihimizi yaşatacak. Videodaki görüntüleri izlediğinizde sizde tarihte yolculuk yapacaksınız

Öğrenciler Öğretici Olduğu
Gel Beraber Yapalım Proje Kapsamında Öğrenciler Öğretici Olduğu

EN ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BU GÜN
  • DÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY


  Hakkımızda
Facebook Sayfamız
Yazar ve Haberci GİRİŞİ

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaydak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstereker kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Ajans haber18.com Sitesi © 2018
Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com