Geleceğin Bilim İnsanları CERN ile Tanışıyor


Tarih: 18-12-2017 22:18 Egitim Haberleri Muhabir: AbdulhalikDemir  Bu haber: 2049 Defa Görüntülendi

Geleceğin Bilim İnsanları CERN ile Tanışıyor

Sanat Merkezi Ankara'da Geleceğin Bilim İnsanları CERN ile Tanışıyor
Geleceğin Bilim İnsanları CERN ile Tanışıyor!’  e-Twinning projesi kapsamında Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi Ankara'da

‘Geleceğin Bilim İnsanları CERN ile Tanışıyor!’ e-Twinning projesi  Zonguldak, Tokat, Mersin, Antalya, Aydın, Kırıkkale, Isparta gibi pek çok ilden katılan okullarla birlikte Çankırı Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerinin de katılımıyla Fen Bilimleri Öğretmenimiz Nazlı Barış yürütücülüğünde sürdürülmektedir. Proje kapsamında Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri ile çeşitli etkinlikler yapılmaktadır.
‘Geleceğin Bilim İnsanları CERN ile Tanışıyor!’ e-Twinning projesi kapsamında Ahmet Mecbur Efendi Bilim ve Sanat Merkezi müdürümüz Arif Kırkpınar koordinesinde Fen bilimleri öğretmenimiz Nazlı Barış, Türkçe öğretmenimiz Tuğrul Değirmenci, Matematik öğretmenimiz Esra Gören ve öğrencilerimiz ile birlikte 14 Aralık 2017 Perşembe günü TAEK Sarayköy Nükler Araştırma ve Eğitim Merkezi’ne gezi düzenlendi. Bu gezide öğrencilerimiz, nükleer fizik ile ilgili çalışma alanlarını gözlemleme ve bu alanlarda çalışan bilim insanları ile tanışma fırsatı yakaladı. Öğrencilerimiz aynı zamanda Türkiye’nin ilk proton hızlandırıcısı hakkında da bilgiler edindi. Ankara'nın tarihi ve kültürel mekanlarından biri olan Ulucanlar Cezaevi Müzesi’nde ülkemizin siyasi tarihine bir yolculuğa çıkıldı. Ardından Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’nde planetaryumda uzay bilimleri ile ilgili film izlendi ve merkezin astronomundan Güneş sistemi ile ilgili bilgiler edinildi. Gezimizden öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bilimsel ve kültürel anlamda bir çok kazanım elde ederek ayrıldılar.
Bizi misafir eden  kurumlarımıza ve gezimizin organizasyonu destek veren herkese teşekkür ederiz.


 

 

 

 

 

 


Etiketler: 

HABERLER

Hakkımızda

Facebook Sayfamız

Haberci Editör Girişi

Çankırı haberleri - haber18.com

Yasal uyarı:Web sitemizdeki görseller kaynak gösterilse dahi, (Resmi Kurumlar hariç onlar kaynak göstererek kullana bilirler) izinsiz kullanılmaz.
Çankırı Haber ve Reklam Ajansı haber18.com Sitesi © 2018 Tel - Whatsapp: 0532 375 37 45 - EPosta: mavikent@hotmail.com